Uykusuzluk!!!

oskedist soruyor: 5

1 haftaya 9 aylık olacağız...

Merak ediyorum da acaba biz ne zaman uyuyacağız?? :)

Dişten uyanıyor diyorum, acıkıyor uyanıyor diyorum... Ama neticede hep aksi durumlar oluyor. Saat başı uyanmak ne açlığa ne dişe yorulabilecek bir durum değil.

Ocak'ta işe başladığımdan beri gece 3 4 saat uyumamalardan tutun sabah 5 te kalkmayı adet haline getirmeye; saat başı uyanmalardan tutun, gecede 2 kez uyanmaya kadar her türlü seçeneği tattık.

Genel düzenimiz şu;

Sabah 7 de kalkıyoruz. 2,5-3 saatte bir 45 er dk olacak şekilde genelde 3 uyku uyuyoruz. Gece uykusuna 8 civarı geçiyoruz. 23.30 -00.00 civarı bir kez, 03.00 - 04.00 civarı bir kez uyanıyoruz ve emerek uyuyoruz. Uykularımızı yatakta pışpış ve biraz salıntıyla elini tutarak kolunu yüzünü okşayarak uyuyoruz. Ben varken de genelde emerek.

Ama gelin görün ki bu düzen nadir tutuyor. Bir tek 23.30 a kadar olan 3 4 saati net ve güzel uyuyor. Ondan sonrası tam bir kabusa dönüşebiliyor. Bazen saat başı uyanıyor. Emmeden uyumuyor. Sallayarak uyutmayı deniyorum elbette, sadece bu 50 dk alıyor. Ertesi gün işe gideceğim için emzirmeden illaki yatakta uyutayım prensibi gerçekliğini yitiriyor oluyor. Bazen bir uyanıyor saatlerce uyumuyor. Gece 2 den sabah 6 ya kadar uyumadığımız da oldu!!!

Çok yoruldum, yorgunluktan sinirlerim altüst oldu artık. Önerisi olan?

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


derya275

3 uyku cok fazla sabah 7de gune baslayin 9 yada sanirim 9 bucuk gibi uyku isaretine gore yayirin 1 bucuk saatten fazla uyutmayin ikinci uyku 2 bucuk 3 saat sonra yine 1bucuk saat aksam 3n gec 15 30da son uykusundan kalkmis olsun 8 bucukta yatirin her gun bu duzene gore giderseniz bir kac gune alisir gece uyanip ayakta durmalari kalkar kolqy gelsin :)


ayazlali

Uyku eğitimi tavsiye ederim. Benim büyük oğlan altı aylıkken saatte bir uyanmalara başladı, ailecek zombiye dönmüştük. Kendi kendine uyumayı öğretmezseniz iki uyku döngüsü arasında uyandıkca hep sizi arayacak. Sizden bağımsız uykuya dalmayi öğrenmeli. Biz ağlatmali öğrettik, hızlı oldu. Ağlatmasiz yöntemler de var, ama çocuğun bir alışkanlığını değiştiriyorsunuz, illa ki memnun olmayacak bu değişimden, aslında ağlatmasiz yöntemler de gün başına daha az ağlatan ama daha uzun süren yöntemler olduğu için toplamda ağlama miktarı aynı :-) ama siz tabi ki size uyanini seçin yöntemlerden. Bir de şimdi oğlum öyle şeylere ağlıyor ki keşke uyumayı öğreniyor diye ağlasa diyorum, ama altı aylıkken insanın aklına bunlar gelmiyor tabi :-)

Derya 275'e de katılıyorum, ikiye düşürun gündüz uykularini.

Kolay gelsin, uykusuzluk çok zor birşey :-(


derya275

Iki bebek olunca uyku konusunda beslenme konusunda mastir yaptim resmen 😀


miracinannesi05

Aynı rütun da bizde ilerliyoruz. Aynısını ben yaşıyorum şuan . Ve çaresizim . Bizee birr yardımm lütfenn 🙏


ayberke

Önerim yok.Sadece ağlatmalı olanları tercih etmeyin diye yazdım.Anne ile güvenli bağlanma kısmını zedeleyip, ileride psikolojisi bozulmasın derim nacizane.Cevaplamak için Üye ol