Sedasyonla dolgu...

mustafamami soruyor: 10

oğlumun ağzında sağ ve sol arkada birer tane çürük dişi var. Üniversite hastanesinde sedasyonla yapılmasını tavsiye etti diş hekimi. istanbul avrupa yakasında nerede yaptırabiliriz?

sedasyonun zararı olur mu?  

Bu soruyu cevapla


15 Cevap


pinarsultan

Geçmiş olsun... Biz Aydın Üniversitesi Dış hekimligi Fakültesinde yaptırdık... Gamze hanım oldukça kibar anlayışlı bir dis hekimi. Bahçelievler calislarda..


gulsah_ata_mete

Gonul rahatligiyla yaptirin. Bizde universite hastanesinde yaptirmistik.


mustafamami

çok teşekkürler. içim rahatladı :)


ayberke

Oğlumun ağzında bir kaç küçük dolgu ve bir tane kanal tedavisi var.Bu işlemler yapılırken bahsettiğiniz uygulama yapılmadı.İmkanınız varsa özelde çocuk diş drları ağrısız sızısız bu dolguları yapıyorlar.


mustafamami

ayberke siz istanbul'da mı yaptırdınız? nerede yaptırdınız acaba? teşekkürler biz hala yaptıramadık :( mustafamami

dentistanbul'a gitti bugün babasıyla. biri apse yapmış çekilecek demişler diğeri de kanal tedavisi. anestezi altında yapılacak demişler ve verdikleri fiyat çok yüksek :( 


ayberke

Merhabalar,biz impladentte yaptırdık.(Maltepe) Kanal tedavisi 300 tl gibi bişeydi.Diş hiç çektirmedik.Dolgu 180 TL civarı.Bu işlemler yapılırken de hiç birinde anestezi almadık.Çabuk bitirdi.Kanal tedavisinde 3 de işlemi yaptı.2 kere ilaç koydu.Gittik geldik.

Siz şimdi apse olan diş için antibiyotik kullanıyorsunuzdur.Ondan sonra işlem yapılacaktır.Ben bir yer daha var bu yakada sizinle aynı durumdaydı.Akşam sorayım ne yapmışlar kaça diye.Ama Anestezi deyince işler başka.Belkide dr tek seferde halletmek istiyor.Ondan Anestezi diyor olabilir.


mustafamami

çok teşekkür ederim. evet aynen dediğiniz gibi hepsini tek seferde yapmak istiyor ama verdikleri rakam 2bin TL'nin üstünde ve de anestezi alacak. hiç içime sinmedi :( antibiyotik içiyor evet biraz hafifledi gibi dünden beri sıkıntısı :( Ayliz

Merhaba,

Minicik bir çocuğun çok ciddi bir durumu olmadan anestezi alması çok uygun değil gibi.

Başka hekimlere de danışın, en acilinden en hafifine doğru sırayla tedavi etsinler.

Ayrıca bir yetişkin bile iki dolgu, bir kanal tedavisi için gitse bu kadar yüksek bir rakam verilmez herhalde. Anestezinin de, yoğun bakımın da olduğu genel bir hastanede yapılması daha doğru gibi. Klinik veya özel branş hastaneleri kendi konularında yetkin olabilirler ama anesteziye bağlı bir komplikasyon gelişirse orada müdahale edemeyip, hastayı başka bir hastaneye sevk etmeye çalışırlar, herhalde.ayberke

Aylize aynen katılyorum.Bugün yetişkin birinin diş çekimi bile en kral yerde taş çatlası 100 tl dir.Dolgu ise 200 deseniz kanal ise 300 dediğinizde en iyi klinikte bile maksımum 600 tl ye çıkmanız lazım.Biz 5 senedir aynı dr gidiyoruz. Şaşırdım kaldım.O merkezden uzak durun der başka bir şeyde demem.İmkanınız varsa Pınar KARATABAN imladent'e gelin.Bizim dr muz kanal tedavisi yaptığı diş için bile gereksiz yere röntgen çekmedi.Bende aylız gibi herhangi olumsuz bir durunda ne olacak.

Antibiyotiği alınca rahatlayacaktır ama mutlaka tedavi ettirin.Görünüşte sıkıntı yapmasa bile içten içten enfeksiyon vs oluyor.O yüzden iyi bir yerde tedavi ettirin.Cevaplamak için Üye ol