su

elif_mami soruyor: 3

Mert 7 aylık oldu ve 3 hafta önce ek gıdaya başladık, anne sütüne devam ediyoruz, su da veriyorum ancak suyu ya kaşıkla verebiliyorum ki çoğunu geri çıkarıyor, ya da biberonla alıyor, alıştırma bardağını dişini kaşımak için kullanmayı tercih ediyor.. :))  günde ne kadar su içmeli ve suyu nasıl vermeliyim bilemiyorum.. 

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


PinarIK

Bize de doktorumuz ek gıda ile birlikte su vermeye başlamımızı söyledi. 5 aylıkken başladık ek gıdaya ve o zamandan beri artırarak su verdim. Önce kaşıkla sonra bardakla, şimdi de hem bardak hem de alıştırma bardağı (Parla da alıştırma bardağını ile diş kaşımaya bayılıyor ama yine de içiyor) ile içiyor. Günde ortalama orta boy bir çay bardağı su içmesine dikkat ediyorum, çünkü artık gündüz emmiyor, sadece sabah, yatmadan önce ve  gece kalkınca emiyor, dolayısıyla gün içinde su ihtiyacı artıyor..


elif_mami

Hepinize teşekkür ederim.. :))   alıştırma bardağıyla hala diş kaşıyor ama geçen gün bardakla içirmeyi denedim ve çok sevdi, artık eğer dışarıdaysak biberonla su veriyorum evdeysek kaşıkla ya da bardakla içiriyorum, sanırım su olayını da hallettik.. bir de biberonunu oyun oynarken göreceği biryere koyuyorum,  su içmek istediğinde biberonu almaya çalışıyor, ne kadar içeceğini de kendisi belirliyor, anne sütü aldığı için fazla zorlamaya da gerek yokmuş..


cadsiz

bu arada benim koca oglum Ayaz da alistirma bardagina gecis yapti bu saatten sonra. simdi hem bardak hem biberon hem alistirma bardagiyla iciyor.. disarda filansan ya da evde otururken kendi kendine icmek istediginde ben de ilgilenemeyeceksem alistirma bardagi veriyorum super oluyor :)
Cevaplamak için Üye ol