Oturma/kanguru

gulay17 soruyor: 2

Merhabalar arkadaslar bebeğim 5 aylık olmak üzere (erkek bebek) oturur pozisyonda kalmayi seviyor bayadir.biz de ona bıraktık.yani demem o ki gelişimin bireyselligi ilkesinin yanısıra genel olarak ne zaman otururlar.? Bir de Kanguru almstim. Artik kullanmak istiyorum ama bacaklarını fazla mi açmış oluyorum ki emin olamıyorum.  Zararı olmadigi yönünde bilgiler edindim aslinda ama.Tecrübelerinizden faydalanmak isterim.

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


missmarttle

Benim kıZım 5 aylıkken destekli oturuyordu, 4. Aydan itibaren yavaş yavaş oturtmaya başlamıştım, 6 aylıkken de desteksiz oturmaya başladı yanlış hatırlamıyorsam. Doğumdan sonra 5. Günden itibaren sling kullandım. Boyu 65 cm olduktan sonra kanguruya geçtim. Çok aktif bir kanguru kullanıcısıyım hala, en ufak bir zararını görmedim. Kangurunuz eğer ergonomik bir kanguruysa sıkıntı yaşamazsınız. 


gulay17

Cevap verdiğiniz icin tesekkur ederim.biz de 4.aydan beri destekliyoruz. O halde sorun yok :) etrafta erkek cocuk 6 ayina kadar oturtulmaz falan diyenler olduğundan tereddut etmistim. Kanguru m da solomom baby ergonomik. ;-) insallah. Iyice alisir da araba suruklemek zorunda kalmam.Cevaplamak için Üye ol