Kzım başını tutamıyo

osmaniye soruyor: 7

arkadaşlar benim kızım üç buçuk aylık ama başını tutamıyo hala.aynı durumda olan var mı

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


dtkeremm

bizim doğumla ilgili problemlerimiz vardı.o nedenle oğlum o dönemde başını ara sıra öne düşürüyordu. sağlıklı üç aylık bir bebeğin baş kontrolü tam olarak varmı birşey söyleyemeyeceğim.ama nette yazanlara göre tam baş kontrolü 3-4 ayda gerçekleşiyor.bu arada doktorunuz ne diyor?


dileksem

Basini ne zaman tuttu hatirlamiyorum ama yuzu koyun yattiginda basini kaldirmasi 4 ayi gecmisti. Oturma (10) emekleme(13) ve yurume(17-18) de gec oldu. Bebegim zayif dogmustu (2310 gr bir hafta sonra 2260 gr olmustu) ben ona baglamistim. Kucagimda iken kafasini kaldirip soyle bir bakinmasi 5. Ayda olmustu.


neretva

Günde belli sürelerle yüzüstü bırakıyor musunuz? Bebeğin başını tutmayı öğrenmesi için boyun kasları kuvvetlenmeli. Yüzüstü durmayı sevmiyorsa 5 dakikadan başlayıp yavaş yavaş arttırma lazım. Günde en az 15 dk. yüzüstü yatmalı ve başını kaldırmaya çalışmalı diye biliyorum. Eğer bunu yapıyorsanız endişe etmeyin 4-4,5 aya kadar sürebilir. Doktorunuz kontrol etmedi mi? Sırtüstü yatırıp ellerinden tutup kaldırırlar, baş geriden de gelse hafif kalkıyorsa tamam derler genelde.


osmaniye

dr. götürdük başını tutmadığını söyledi.başka bi dr. götürdüm o da tutuyo dedi.yüzüstü hiç yatırmıyorum sevmiyor yatmayı.


neretva

Ondandır o zaman. Sevmese de yüzüstü yatmaya alışmalı. Egzersiz olmadan öğrenemezler. Eskiden yüzüstü uyutulurmuş. Şimdi boğulma tehlikesinden bu yasak, o sebeple gün içinde yatırmalısınız. Sevmiyorsa siz oturun bacaklarınızın üzerine diklemesine yatırın. Saat kurun 5 dk oyalamaya çalışın. Oyun halısı gibi birşeyin üzerinde çıngırak veya oyuncak göstererek oyalayabilirsiniz. Bu süreyi o alıştıkça arttırın.mert_mert

benim oğlumda 3.5 4 ay arası tutuyordu başını..


osmaniye

tşkr ederim arkadaşlar söylediklerinizi deniycem.Cevaplamak için Üye ol