Hipp sıvı devam sütü kullanan var mı?

yasemin_ekin soruyor: 7

Merhaba,

Hipp 250 cc'lik plastik siselerde satılan  sıvı devam sutu  çıkarmış. 10. aydan itibaren kullanılabilir diyor. Ben biraz merakli oldugumdan aldim, bakalim Zeynep Ekin tadını begenecek mi diye ama ondan once  bana tadı bir garip geldi, anne sutu biraz bekleyince agir bir tat alir ya, ona benzer birsey.  bir de rengi sut renginde degil de bej gibi. Sizinkiler de oyle miydi? yoksa benimki bozulmus olabilir mi?

Ek bilgi: Halen emziriyorum, sütüm var çok şükür hatta buzlukta da biraz stok mevcut. Buzluktaki stogu benim evde olmadigim zamanlarda kullansinlar istiyorum. Ben evdeyken de kızıma alternatif, ya da ne bileyim omlet filan yaparken icine Hippten koyayim diyorum. Bir de su var 250ccLik sislerde olmasi beni cezbediyor cunku kizim formul sut icmiyor, aldigimiz toz halindeki mamalari da actiktan bir sure sonra haliyle atmak zorunda kaliyoruz.

Tesekkurler

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


yasemin_ekin

tesekkurler nickbulamadim. aptamil junior icin erken, kizim henuz 10 aylk. aklimdan gece nbiraz daha sabretmek ve  1 yasini doldurdugunda normal sute ufak ufak baslamak.

Dolaptaki stoklari tuketelim biz de. Esim anlamiyor beni, "kendi sutun varken neden bunlara para veriyorsun, bak kizin da icmiyor". Haksiz da sayilmaz ama. Bende ki meraktan baska birsey degil sanirim.


iptal_uye

yasemin_ekin buzluktaki sütlerden vermişmiydin hiç kızına. benim afacan devam sütü almadığı gibi buzluktakileri de içmedi. paket paket hepsini döktüm :( ama tadı çok fena buzu erimiş sütün. düşününce ben nasılki erimiş buzun suyunu içmiyorsam, garip bi koku alıyorsam kızım da buzluktaki sütten benzer bir tat ve koku alıyor...


yasemin_ekin

tesekkurler elenche. buzluktaki sütleri içti uzunca bir süre. Arasıra tadı bozuk olanlar çıktı karşimiza. ben bunu genelde ısıtma sıcaklığına bağladım.

simdilerde sabah kahvaltı bulamacını anne sütü ile yapıyorum çünkü biberondan anne sütü almayı bıraktı. Sadece beni emiyor. Damak tatları bizimkinden cok cok daha iyi oldugu kesin bu fiıstıkların:)


EmineKartal

elenche, ben de buzluktaki süt için aynı şeyi düşünüyorum.
Beyza da buzluktaki sütü tercih etmiyor:(
ama içmemek anlamında değil de, kana kana istekle içmiyor, içse de mutlaka bırakıyor, ne kadar aç olsa da.
şimdi benim de buzlukta sütlerim var, onları bu yaz benden ayrı olduğu zamanlarda tüketecek, yanımda yokken de yine sağıp buzluğa atacağım, bakalım nolacak!
ayrıca, ben işe başlamadan önce doktoruma süt sağıp buzluğa koymak istiyorum demiştim. Bizim doktor sütün memeden çıktığı an değerli olduğunu düşünüyor, hele birkaç ay sonrası için biriktirilmesini mantıksız buluyor. sağıp dolaba koymak çok mantıklı değil, şu an çocuğun neye ihtiyacı varsa onu üretir vücut, 3 gün önceki sütünle 3 gün sonraki sütün bile çok farklı olur demişti. Onun için işe başlamadan önce çok süt biriktirmemi onaylamamıştı. Sen evdeyken içsin içebildiği kadarını demişti. bur da başka bir konu açılmış oldu!


asli_yagmur

yasemin bu hipp organik süt konusundaki fikrin ne oldu? kullandın mı sonradan? bir de sen 10. aydan itibaren kullanılıyor yazmışsın da, acaba daha küçükten kullanılabiliyor mu? ben markette bakmadım daha ama e-bebek'teki resimde sanki 3. aydan itibaren gibi yazıyor, ama tam da okunmuyor. ebn şimdi çalışıyorum ya, bizim stoklar da bitmek üzere. ben evdeyken zaten kendim emziriyorum, fazladan stok yapma fırsatım olmuyor. stok kalmazsa kullanılabilir mi acaba diye merak ettim. gerçi Aptamil'in da 6.aydan sonra kullanılanı var sanırım ama, formül süt içer mi bilemiyorum. onların da kutuları hep çok büyük. içmez de kalırsa boşu boşuna almış olacağım. hipp'in şişedekiler en azından miktar olarak daha az. içmez de kalırsa o kadar içim yanmaz en azından.


asli_yagmur

sanırım 3 değil 10 ay yazıyor üstünde. oradaki 3 başka birşey galiba... neyse, yine de kullanan olduysa fikir yazarsa sevinirim.


yasemin_ekin

Aslı, ben o şişeleri kullanmadım. Hipp'i de arayamadım. Ekin zaten formul sütünü ağzına sürmedi.  Öyle kaldı ortada.  Yagmur artık 6 aylık oldğuna göre, katı gidalara da geçersiniz. Stoklarda bir problem olacağını zannetmiyorum. ama evde her ihtimale karsı formul süt bulunsun, çok da para vermeyeyim diyorsan Bebelac en uygunu. Bir de Ülker Gogly'ni formul sütü var, boyutu oldukca küçük.

Oradaki 3," 3 numara anlamında". Formul sütler, bebeğin ayına göre 1,2,3 diye numaralandırılıyor.Cevaplamak için Üye ol