Uyku duzeni bozuldu ne yapabilirim?

cisilap soruyor: 4

Merhabalar,

1 yasinda bir oglum var bu gune kadar uyku sorunu yasamadik diyebilirim.Dogdugundan beri yatagina koyar, besigini biraz sallar ,kendi kendine uykuya dalmasini beklerdim.Kolayca uyurdu hatta bazen resmen beni istemez kendi kendine uyurdu , ben cikardim odadan.Fakat Yataginda ayaga kalkabilmesiyle isler degisti,yatmayi reddedip ayaga kalkmaya calisti hep.Busefer de kucagimda sallayarak uyutup yatagina koymaya basladim.Veee 11. ayda bir tatil donusu ( tatilde benim yanimda yatti :(  )duzenimiz tamamen bozuldu.Su an yanimda bana sarilarak uyuyor sonra yatagina koyuyorum. Saatlerce araliksiz uyuyan bebek simdi geceleride sik sik uyanmaya basladi :( Ne yapacagimi sasirdim. Ayni sorunu yasayipta cozebilen var mi? Yoksa ben treni kacirdim mi?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


zuhalsugra

Uykuya nasıl daldıysa; uyku bölünmelerinde de aynı hissi bulmak istemesi normal. Uyukuya koynunuzda sizin kokunuzla daldığı için uyku evre geçişlerinde de o kokuyu arıyor ve alamayınca da normal olarak uyanıyor. 

Sizin için iki çözüm var; 
1-Onu yanınıza alıp ana oğul sabaha kadar koyun koyuna uyuyacaksınız :)) ya da
2- Bir süre zorlansanız da direnç gösterip yeniden yatağında uykuya dalmasını öğreteceksiniz ona. Her kalktığında biraz kucaklayıp sakinleştirip, geri yatırarak. Ama kucağınızda sallamak, odada gezdirmek yok ;) 
Korkmayın hiçbir zaman tren kaçmaz sadece düzenleri ara ara bozulur, onu tekrar düzene koymak efor ve sabır gerektirir, o kadar.. güçlü, dirençli ve sabırlı anneler kazanır :)))


cisilap

Insallah!! Cabaliyorum bakalim nasil olacak. Bu sabah tam 1 saat ugrastik ama o kazandi yine :(

Aksama bir seans daha mucadele,bakalim ne olacak.Yorumunuz icin tesekkurler.


zuhalsugra

Benim gecede 4 saat savaş vermişliğim var, 1 saat yine iyiymiş :) Akşama enerji depolayın bence, pes etmek yok :)) 

Kolaylıklar dilerim, öpüyorum minik savaşçıyı :)


kurablyemm

Oglunuzun uykusuddüzeltimi merak ettim su an. Bizde aynısorunu yasiyoruzCevaplamak için Üye ol