bir yanlışın içinde miyim..

papish soruyor: 4

arkadaşlar merhba..biz bezimizi temmuzun 8de tam olalark bıraktık tam 27 aylıktık çok zor olmadı dördüncü günümüz kazasızdı..yalnız öğle uykusu ve geceleri hala bağlıyoruz..ilk zamanlar hep ıslak kalktık sonra öğle uykularımızdan kuru kalktık geceleride çoğu zaman seslandi..ama sonra üç hafta kadar evde değildik..öğle uykularından da ıslak kalkmaya başladı çoğu zaman geceleride hiç kalkmadı annede yorgundu uyudu;)..şimdi eve geldik...ve ekimin 8de tam iki buçuk olucaz acaba gece bezini ne yapmalıyım..açmalımıyım..yoksa biraz zamana mı bırakmalıyım..

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


nesejoy

doktor tavsiyesi: kisa sure icinde gece bezi de acilmalidir zira  gunduz yapmayabilirim ama gece yapabilirim algidi yerlesebilir. gece yatirmadan once bezini takmiyoruz, gece cisin geldiginde bizi uyandirabilirsin gibi bir telkin yapilabilir. uykuya yatmadan once yaptirip bir de 2-3 saat sonra biz yatmadan once kaldiriyordum ben. sabaha kazasiz kalkiyorduk.


nesejoy

bir de cay iciyor yazmissiniz.yanlis anlamayin ukalalik olmasin ama nacizane icirmeyin demek isterim. cayin hepimize oldugu gibi cocuklara da zarari buyuk. yemekte aldiklari tum demiri baglayip kana karismasini ve dolayisi ile kansizlik olmasini sagliyor. 


papish

nesejoy ukalalık diye algılamam sonuçta fikir almak için soru soruyoruz cevaplara yoruma açığız;9 çay dediğim bir damla gerisi su ve şeker yerine bal..onun çayı bu yoka bizimki gibidemli karanfilli şekerli değil yani;)...


Ervinveannesi

Merhaba,
Sorunuza yeterli sayıda cevap almanıza karşın benzerliğimizin dikkatimi çekmesi nedeniyle yazmak istedim.
Kızım da haziran sonunda bıraktı bezi..ve ekim 13 de tam 2.5 olacak :))
bende herkesten duyduğum ve iyi anne olma adına uzun süre denediğim gece gündüz birden bırakma olayını denedim..Ama olmadı.Bence gece çişi gelince uyanacak yaşa tam ulaşmadı..Çünkü bıraktıktan sonra hep kaldırdım gece(iyi anne olma çabasının motivasyonu ile)sonra da zaten ramazan geldi önce kendim yatarken 12 civarı sonra da 3-4 arası sahurda kaldırdım.Uyanma sorunumuz olmadı hiç neyseki..Ama bukadar süre düzenli kaldırılan çocuğun sonunda kendisi kalkar diye düşündüm..ve ramazan sonrası rehaveti ile gece kaldırma işi sekteye uğradı..Malesef hiç kendisi kalkmadı..Defalarca yatağı (neyseki altında koruyucu vardı)ıslattı..Bu da yetmedi öğlen uykusunda da araba koltuğunda bile işedi :( ben de sonuç olarak bezlemeye karar verdim..Dün bez istemiyorum dedi.Aslında uyuduktan sonra takıyordum ama yatarken bağlayalım dedim.İstemiyorum diyince de kalsın kızım çişin gelince sen beni çağır dedim gideriz wc.ye ama takalım kaçarsa çiş yatağın çiş olmasın dedim.Tamam dedi kuzum..
Yani kendisi hazır olunca bu iş sonlanacak tamamen..Hiç kasmaya gerek yok ...
Cevaplamak için Üye ol