hastalık sebebi ile kreşe devamsızlıkta okulun tutumu nasıl oluyor ...

Merhaba çok saçma gelecek biliyorum ama kafama çok takıldı :)


kızım 3 haftadır kreşe gidiyor. sorunsuz devam ederken hastalandı dr kontrolünden sonra 2 gün evde dinlenmesi için göndermedim. Sabahları servisini arayıp bugün gelmiyor diye bildirdim. 

Fakat kafama takılan okul yönetimi (Öğretmeni yada idarecisi) 2 gün gelmeyen öğrencisini merak edip aramadı. Ben arayıp durumu hakkında bilgi almalarını bekliyordum açıkçası. Ben mi çok ince düşünüyorum yoksa genelde işleyiş bu mudur.. Bu durumlarda sizin okulunuz arıyor mu? 

İnanın bu durum kreşten soğumama sebep oldu .. 

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


peyibal

Aramaları gerekirdi ama bence bu konudaki fikrinizi kreş idaresi yada öğretmenle paylaşıp; beklentileriniz konusunda daha net bir fikre sahip olmalarını sağlarsanız daha iyi olur.Açıkça söyleyin aranmak ve merak edilmek istediğinizi.


AOA

Bence 2 günlük bir arayı normal karşılayıp aramamış olabilirler. Ama ben de eğer 3-4 gün gitmediyse aramalarını beklerdim. 


burcubrsn

oğmumun kresinde bir gün gelmese bile aranıyor...ertesi gün nasıl oldu diyle soruluyor..


Seyhan_DefneNil_ZeynepLal


Cevaplar için teşekkürler benimki saçma bir beklenti değilmiş demek ki 


Sabahları okula gidemeyeceğini servis öğretmenine söylediğimde belki idareye iletiyordur, ama yinede aramalarını isterdim. Çocuklara anne şevkati gösterdiklerini iddia eden kreşlerin daha ince düşünmeleri lazım bence.. Ben görüşüp idareye ileteceğim zaten ..barakuda

Bence siz servis dışında okul idaresini de arayıp bilgi vermeliydiniz. Kızım kreşe giderken buna benzer bir durum yaşamıştım öğretmeni de beni kibarca uyarmıştı. Okul çalışanları da sizin gibi aranmayı bekliyorlar, çocuğunuzun neden gelmediğini servis personelinden öğrenmek istemiyorlar.


Seyhan_DefneNil_ZeynepLal

Barakuda yanlız bizim servis şöyle işliyor. 


Servis okula ait ayrıca taşıma yapmıyor ve şoför hariç serviste okul öğretmenleri dönüşümlü görev alıyor . Yani ayrıca çalışan bir yardımcı abla gibi bir personel yok. Tamamı öğretmen ve idarenin kendi söylediği söz ''tüm öğretmenler tüm öğrencileri bilir tanır, takip eder'' di .. yani üç gündür bu öğretmenlerin idareye bilgi vermesi gerekirdi diye düşünüyorum. Ama onlardan benden haber bekliyor olabilirler yarın Defnenil başlıyor yeniden düzeldi çok şükür bende gidip konuşacağım zaten , başka bir iki şey daha var zaten :(

Şimdi bir arkadaşımla konuştum onun kızı hastalandığında doktora giderken müdür arayıp kontrolden sonra bizi bilgilendirin merak ederiz demiş ..Kreş var kreş var ...ozdenin_oykusu

bir anaokulu öğretmeni olaralk söylüyorm ki;2. gün gelmeyn çocuğu bizzat arardım (okul bitiminde).bu bir görevden vs.ibaret değil.insan sınıfındki çocuğu merak eder.


Seyhan_DefneNil_ZeynepLal

Son durumu bildiriyorum :) 


Bugün okula gittim . Müdür hanınla görüştüm. 

O da ailevi sağlık sorunları yüzünden 2 gündür okulladan kopuk kalmış. Biraz öğretmenlere ve asistanına yüklendi. Söylediğimle yaptığımız tutmamış yalancı durumuna düştüm dedi mahçup oldu açıkçası ..''Onlara her toplantıda hasta olup gelmeyen çocuk gün aşırı aranacak diyorum ama atlamışlar''falan dedi. Sabah servis öğretmenine bildirdiğim için  arama gereği duymamış gibi durumlar oluşmuş neyse sonuçta ben derdimi anlattım o dinledi. Özür diledi tekrarının olmayacağını söyledi...

 iyiki gidip konuşmuşum tatlıya bağladık. Bir iki ufak şey vardı onlarda arada konuşulmuş oldu. Sonuçta olmaması gereken bir şeydi kabul ettiler bakalım bundan sonra sık sık ararlar herhalde :) 

Cevaplar için çok sağolun ...


Cevaplamak için Üye ol