Tsh

nurturia soruyor: 5

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


25 Cevap


bnycan

Bizde euthyrox sliyorduk degerlere gore hareket ediliyor 1 tam basladik en son 1/4 kullaniyorduk 25 mglik ilaci. Biz ozele gittik cok iyi 14 ayda sadece 3 kez muayene olduk maille degerleri inceliyordu paraci bi doktor degil cok iyi


_yasemen_

evet kan değerlerine göre hareket ediliyor.biz 50liğin yarısını kullanıyoruz.25mg oluyor.çay kaşığında eritiyorum ilacı içiriyorum


derya_kuzusu

bizide yaklaşık 2 haftalıkken sağlık ocağından aradıklarında tsh 16 çıkmıştı aynı gün özelde baktırdık aynı değerlerde çıktı.

hemen fakülteye gittik dr bir süre takip etti 1 hafta aralıklarla kan verdik bir gittik 8 e düştü sevindik bir gittik 13 e çıktı derken en son 18 e çıktığında dr ilaç başladı. ilk başta tam ilaç kullandık değer sıfıra kadar düştü. şuan 25mg lik ilacın yarısını çay kaşığında eritip veriyorum.
sonuç olarak dr dediğine göre bizimki tam olarak hipotiroditi değil ama vakitte kaybetmemek adına ilaca başladık ayda bir kan veriyoruz şimdiki değerleri 2-3 civarında.
dr dediğine göre ilaca başlayınca 3 yaşına kadar kullanmak gerekiyormuş tabi bu arada sürekli kan verilip değerlerine bakıyoruz.
ilk öğrendiğimde bende çok üzüldüm hatta kahroldum diyebilirim ama sonradan anladım ki o kadar da büyütülecek birşey değil sonuçta tedavisi var. bebeğimin gelişimi gayet iyi allah dermansız dert vermesin sizde o kadar üzülmeyin nadir de olsa görülebilen bir durummuş...


_yasemen_

meraktayım arzuca son durum nedir


_yasemen_

evet bizde euthyrox kullanıyoruz 50mg lığın yarısını çay kaşığında eritip içiyorum.daha öncede dedim ya alıştı bizimki:/ dvitin kullanılmaz olduğunu bilmiyordum bak ama kullandım ben zmnında.bizden ilk çıktığında dr ultrason istemişti.ultrasonu çeken kişi de bu kadar çocukta ne arar nodül  demişti.aslında ultrson gerektirmeyen bi rahatsızlık bu çünkü sadece hormon değerlerinde bozukluk var olmuş oluyr.drlar daha iyi bilir gerçi ama....oğlumun gelişimi gayet iyi. ama bende şöle bişi var çok uyusa 1gün kaka yapmasa (ki 1gün kaka yapmaması çok nadir oluyor)hemen troidine yoruyorum olayı bgn hatta şeyi düşündüm öğlen uykusunu 3saat uyur bnm oğlum acaba çok mu uyuyor diye düşünüyorum bu troid uyku yapıyor ya birde..offf yani en ufak bişiyi hipotroidine yoruyorum yaptığı davranışları falan.ama gelişimi çok yerinde çok iyi diyebilirim.hafızası süper ben cevizi eksik etmem oğlumdan (sonradan öğrendim hipotroidi olan hastalar ceviz yulaf ezmesi falan yemelilermiş.)
Cevaplamak için Üye ol