3 aylıkken kac ml anne sütü içmeli?

meyelself soruyor: 4

Kızım 3 aylık olduğunda işe başlayacağım. Sütlerinizi kac ml olarak dondurdunuz ve bir öğünde ne kadar içiyordu? Ben hep 150 ml halinde dondurdum, bunu aksamdan buzdolabına indirip bakıcının öğünleri için 2 porsiyona ayırıp ısıtmasını planlıyorum. Yeterli olur mu, siz nasıl yaptınız?

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


yasemin_ekin

Tam net hatırlıyamıyorum ama sanırım o zamanlar Ekin bir öğünde 150cc civarı iciyordu. Aksamdan buzdolabina indiriyorduk, bakıcımız da saati geldiğinde benmari usulu ısıtıyordu. Ancak suyun sıcaklıgının yüksek olmamasına dikat edin, çok sıcak olunca sütler bozuluyor.

Yeterli olma kismi ise, her bebegin bünyesi farklı, siz 1-2 hafta icerisinde düzeninizi oturtacaksınızdır.


secil84

Canım bende doğum raporum bitince işe başladım. Kızım için hergün 500 ml  süt bırakıyorum. hemen hemen bunun hepsini içiyor. Genelleme yapacak olursak 400-500 arası değişiyor.Bu tabi bebekten bebeğe göre değişir.Ben sütümü dondurmadım çünkü bir defa dondurmayı denedik o sütü sevmedi onu içiremedik.Sende zamanla bebeğinin huyunu anlar ona göre süt miktarını ayarlarsın.


kuzum

"3. ayda beslenme öğünleri:

Bu dönemde bebek 3 saatlik aralarla 120-150 ml anne sütü emer. Toplam anne sütü miktarı 24 saat içerisinde 800 ila 1000 ml arasında olmalıdır.
(3 saatte bir, günde 6-8 kez anne sütü)"

diyor Dr. Erhan Ateş'in kitabında


secil84

Evet benimde işe gittiğim vakitler 8:00 - 17:00 arası düşünecek olursan toplam 9 saat ediyor.
Dr. Erhan Ateş'in dediğine göre de 3*150=450 ml eder.Benimki de o civarlarda sütü rahat tüketiyor. Ama biz 3 saati beklemiyoruz 1,5 saatte bir veriyoruz.Miniğim uzun süre aç kalmaya dayanamıyor.Azar azar sık sık içiyor sütü.4.aydan itibaren ek gıdalara başlayacağız bakalım hayırlsı.Cevaplamak için Üye ol