Gaz-kaka kokusu

eges soruyor: 6

oğlum yalnızca anne sütü alıyor. ek gıda, mama vs. vermiyoruz. fakat gazı ve kakası baya baya kokuyor.
büyükler üşüttüğünde kokar bebeğin gazı yoksa sütle beslenen bebeğin gazı kokulu olmaz diyorlar. doğru mudur? eğer öyleyse bile hep mi üşütüyor bu bebek yahut farklı bir sorun var mıdır?

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


gul_duru

dönem dönem bizde de oluyordu ama ben bir problem olduğunu düşünmemiştim bağırsk florası değişiyordur belki o nedenle farklı kokular veya kıvamlar olabılır ama yıne de rutin kontrolde dr. bir sorun isterseniz.


ece_g

Gazı değil ama benimkinin de çişi ve kakası çok kokuyor, hep kokuyordu,ben de sadece anne sütü veriyorum,pek de endişelenmedim de.. 


ipekkusgoz

Belki sizin yediklerinizden kaynaklı olan kokudur.Ben geçen gün çok ilginç bir şekilde tuvalette kendi kokumu oğlanınkine çok benzettim:)Aynı Kerem'in kakası gibi koktu burası dedim:).Hatırlamıyorum aslında belki bezini banyodaki çöp kovasına mı bırakmıştım acaba diye şu anda yazarken aklıma geldi.

Kaka tahlili diye bir şey var. Biz hiç yaptırmadık ama belki dr'a bahsetseniz sorunu,eğer bu bir sorunsa tabii, bu tahlille bulabileceğini söyler zaten.


eges

ben de hiç sorun etmemiştim daha doğrusu normali bu sanıyordum:) belki de normaldir bilemiyorum büyüklerin vesvesesi olabilir.
daha evvel başka bir sebepten kaka tahlili yapılmıştı sorun çıkmamıştı. doktorumuza da bir danışayım bakalım.


julyet

büyüklerin zaten her duruma yakıştırdıkları şey ÜŞÜMÜŞTÜR dür, oysaki sanılanın aksine hastalıkların sebebi mikroplardır, 4Aylık anne sütü alan bir bebeğin kakasının ve gazının kokusunu değiştirecek mikrobu da anne sütünden alması mümkün değildir.  yani acaba üşümüş müdür diye düşünüp kendinizi üzmeyin, en iyisi doktorunuza danışın hatta telefonda bile sorabilirsiniz endişelenecek bir durum olup olmadığını, ancak şahsi fikrim değişen ve gelişen barsak florasının sebep olduğu bir durum yolunda olur.


oglumlahayat

benimde oğlumun yaklaşık 2 haftadır kaka yapmasında problem vardı..3-4 günü buluyordu kaka yapması ve gazı kokuyordu...dr.a sorduk kokuyu annenin yedikleriyle içtikleriyle alakalı dedi..çok et ağırlıklı beslenmeyle de kaynaklı olabilir dedi..Cevaplamak için Üye ol