imdat!

firuz soruyor: 8

bebeğim neredeyse 5 aylık, bugün mandalini çok severek yediği için biraz fazla verdik, bir de bebe bisküvisi ile pekmezi karıştırıp verdik. gece uyanıp çığlıklar atarak uyandı, çok ağladı, çok zor sakinleştirdik. verdiklerim dokunmuş olabilir mi? şimdi ne yapmalıyım?

Bu soruyu cevapla


8 Cevap


Elif_Ezel

Çok erken bence ağır gelmiş olabilir ve mandalina çok fena gaz yapar.Azar azar verin önce sadece tadımlık 6. ayından sonra herşeyi yiyecek nasılolsa acele etmeyin.Geçmiş olsun bebişe


ColukluCocuklu

bende son bi kaç gündür patates ve havuç püresini yiyo diye bolca verip aynı duruma soktum kızımı bebeklerimiz akran sanırım ve şuan bebeğim kabız:(( dediğiniz gibi tam 3 gece geçirdik verdiklerimi kestim bugün ama hiç kakasını yapamadı sanırım kabız oldu:((


seralp

gecmiş olsun, diş olabilir mi acaba? yediği şeyler gaz yapsa yedikten bir süre olurdu sıkıntısı diye düşünüyorum... bizim oglumuzun da ilk dişi 4,5 aylıkken 1 gün boyunca aglamasıyla çıkmıştı..


Damla

Narenciyelerin alerji riskinin yüksek olduğunu duymuştum, gerçi böyle ani ağlayarak uyanmasına yol açar mı bilmiyorum. Vücudunda döküntü var mı, rahat soluk alabiliyor mu bunları kontrol edebilirsiniz içinizin rahat etmesi için. Şimdi uyuyorsa ve rahat görünüyorsa endişelenmenize gerek yok sanki. Gaz yapmış da olabilir gerçekten.YesilAnne

Bize doktor, narenciyeyi 9. aydan sonra başlatmıştı, gaz yapma riski sebebi ile. Tahmininiz doğru olabilir. 6. aydan sonra yavaş yavaş elma suyu ve yoğurt ile başlayabilirsiniz. 


zeynep_bartu

turunçgillere ve tropikal meyvelere, 12. aydan sonra başlanıyor, fazla gelmiş olabilir, çok geçmiş olsun.


firuz

çok teşekkür ederim hepinize. bugün kakasını yaptı ve rahatladı bebiş. biz biraz abbartmışız sanırım. kakasındaan 2 tane mandalina çekirdeği çıktı. bir daha vermiycem valla uzun bir süre.


firuz

çok teşekkür ederim hepinize. bugün kakasını yaptı ve rahatladı bebiş. biz biraz abbartmışız sanırım. kakasındaan 2 tane mandalina çekirdeği çıktı. bir daha vermiycem valla uzun bir süre.


Cevaplamak için Üye ol