Gebelikte rahim ağzı yaraları

Mirez soruyor: 3

merhaba,16 haftalık hamileyim ve rahim ağzında yaralar olduğunu söyledi doktorum.öncelikle fitil ile müdahale etti ama geçmeyince kanamamda artınca kimyasal yöntemle yarayı yaktı.Ancak kanamam hala artarak devam ediyor ve bu şekilde devam ederse bir kaç güne koter yöntemi ile anestezi ile yakacağını söyledi.başından böyle birşey geçen var mı?yardımınızı istiyorum.bebeğimin zarar görmesinden çok korkuyorum..

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


maviboncukk

Gebelik öncesi kontrolde twşhiş edilemedi mi? Koterle yakmak en iyisi am gebeyken yapılmaz herhalde


Mirez

Maviboncukk,aslında hamile kalmadan 6 ay önce falan gitmiştim doktora.ancak önemli bir durum yoktu.şikayetimde yoktu.çok kanamam olunca perşembe günü koterle yakıldı.Ancak kanamam yine var işlem sonrası ne kadar devam eder ya da etmesi normal mi bilmiyorum.dinlenmemi söyledi doktorum sürekli yatıyorum.umarım kısa sürede geçer.


zeyzey

bir arkadaşımın da tedavi ettirmeyi ötelediği ciddi rahim ağzı yaraları vardı.
tedavi oldum olacağım derken süpriz şekilde hamile kaldı. başlarda rahim ağzı yaraları sebebiyle sıkıntı yaşadı biraz, kanaması oldu vs.
doktoru yara üzerine sanıyorum asitli bir ilaç sürerek tedavisini sağladı (ayrıntıları tam bilmiyorum ama sanıyorum o işleme dondurma işlemi deniliyormuş), ayrıca fitil de kullandı ve aralıklı olarak 3 hafta raporluydu, istirahat önemliymiş.

sonuç olarak kendisi hamileliğinin erken döneminde tedavi oldu ve şu an 31 haftalık hamile :)
koterle yapılacak işlemle ilgili bir bilgim yok ama kotersiz, anlattığım yöntemlerle arkadaşımın yaraları iyileşti, bebeğe de bir zararı olmadı. umarım kolayca atlatırsınız, geçmiş olsun.Cevaplamak için Üye ol