Mersin kreş tavsiye

_Ela_ soruyor: 6

Merhaba oğlumla bir oyun grubuna katılmak istiyoruz. Mersin'de bu tarz uygulaması olan kreşlerden tavsiye ettikleriniz var mı? Oyun grubu olmasa da kreş tavsiyelerinizi bilmek isterim. (Joyfull House, oyu grubunu talep olursa Eylül'de başlatacakmış.)
Teşekkürler...

Bu soruyu cevapla


6 Cevap


Nil

SArp Ali nihayet Mersin'de birşeyler yapmak isteyen birine ulaşmış olduk.

DAha önce Adana'da bir oyun grubuna (Iraz'ın) katılıyorduk biz ama onlar taşınınca öylece kaldı. Şimdi böyle bir grup oluşturabilmek için birkaç kişi uğraşıyoruz.

İlgilenirseniz haberleşelim.

Joyfull House'a büyük kızım zamanında bakmıştım ama çok kafama yatmamıştı benim açıkcası. Oyun gruplarını nasıl organize ediyorlar, yeniden bakılabilir tabi. Şimdi yeni bir yuvayı (daha doğrusu olan bir yuvanın yeni yerleşimini) takip ediyoruz. Hatta oyun grubu ve Montesssori uygulamaları ile ilgili de görüşüyoruz. Ama iş başa düşecek gibi görünüyor.

Sevgiler


_Ela_

Merhaba,

Oyun grubuna katılmak isterim. Bizi de sayabilirsiniz.

Bugün oyun grubu için kreş keşiflerine gideceğiz :). Sizin bahsettiğiniz yuva hangisi?

Sevgiler,

Ela


Nil

Siz de bir yandan bakın, iyi de olur yapılanmış bir sistemin içine dahil olmak bulunabilirse, hatta gözlemlerinizden de yararlanırız. Biz de neler yapabiliriz bunu düşünüp, şekillendirmeye çalışıyoruz. Yapabileceğimiz ortak çabayla gerçekleşebilecek çünkü. Gerçekleşmesini çok istiyorum çünkü kısa bir zaman dilimi de olsa katılımların Günce'ye çok yararı oldu.

Bahsettiğim okul İnci Gündüz. Şimdi Pozcu'daki yerlerinden farklı bir yere yeniden bir yuva açıyorlar. Fiziksel şartları iyi olacak gibi görünüyor. Ama daha tam yerleşmeyi gerçekleştiremediler, inşaat aşamasındalar.

mail adresim: nilzeynep@yahoo.com

Görüşmek üzere o zaman

selver33

Montessori denince hemen dikkatimi çekti. Ben Mersinde sadece Renkli Okyanus Kreş ve montessori Okulu diye bilinen yer dışında bir Montessori atölyesine rastlamadım. Daha önce uzun yıllar Montessori konusunda incelemeler ve ziyaretler yapmıştım İstanbulda yaşarken. Ama sadece ismini var etmek yetmiyor. Mutlaka öğretmenlerinin de bu eğitimi almış olması gerekiyor. Bir eğitim modelinin ismini kullanarak varlık edinemeye çalışanlardan uzak durmalı.
sevgiler


kuzumismail

Şebnem kreş . Eğriçamda


aylinadaaylin

Arkadaşlar merhaba,

6-7 yıllık kreş öğretmenliği tecrübem var. Şu anda yakın bir zamanda da Ada Kreş Ve Gündüz Bakımevini devralarak tecrübelerimi burada değerlendirmek istedim.

Tüm aklınıza takılan hizmetler beklentiler merak ettiklerinizle ilgili bana ulaşabilirsiniz.

Facebook :adakresmersin33@outlook.com
mail :dudu-sari@hotmail.com

Mutlaka ziyarete beklerim,çayımı kahvemi için kreşimizi gezin isterim.
Sağlıcakla kalın.Cevaplamak için Üye ol