bebeğimin saçını kazıtsammı?

edizimmm soruyor: 4

oğlm 12 aylık saçları yok değil ama seyrek kazıtsam nekadar zamnda çıkar?

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


sPetek

Bence de bu kazıtma olayı hurafe. Saç olayı zaten genetiktir.. kazıtmayla alakası yok. Benim annem ne beni ne de kızkardeşimi kazıtmış ama ikimizinde saçı farklı ve onun saçı bol ve gür benimki de kalın telli ..
Ben bir çok annenin kazıtıp da sonrasında büyük bi farkla karşılaştığını fazla duymadım. O tamamiyle tesadüf.. yani genetik :)


ramazanhusna

saçları kazıtmanın hiç bır faydası yok ..zeytınyağlı olan şampuanlar veyada organık sampuanlar kullanabılırsınız.


ramazanhusna

saçları kazıtmanın hiç bır faydası yok ..zeytınyağlı olan şampuanlar veyada organık sampuanlar kullanabılırsınız.


yagmur16

Bugün kalabalık misafirim vardı aralarından iki tanesi 1,5 yas civarı cocuğu olan annelerdi. Erkek olanın saclarını kazitmislar, gerekçeleri ise besinler saca gidiyormuş! Anladığım bebeğin fiziksel gelişimi artsin diye kazitmislar. Bunu duyan kız annesi arkadasım da önümüzdeki günlerde kazitacakmis bebeğinin saclarını. Ben çok yorgun oldugum ve şaşırdığım için pek bir cvp veremedim,daha dogrusu aklımı toparlayamadim bir an. Yoksa benim bebeklen saclarım upuzundu hep ve gelişimim hep onden giderdi, sınıfın en uzun boylusuydum ;) içimden doktorumuza sorarım diye geçirmekle yetindim... Onlar gidince araştırdım, Google'da arattim kesinlikle böyle birsey yazan, yapan yok ve hatta bununla ilgili bilimsel ya da acemi bir yazı da yok.neyse fazla uzattım sanırım kısaca doktoru arayana kadar önce size sorayım. Böyle birsey yoktur değil mı?Yoksa Cocukların yedikleri saca gidiyor mudur, gercekten?
Cevaplamak için Üye ol