Ataşehirde anaokulu arıyorum..

cerendoruk soruyor: 10

Ataşehirde anaokulu arıyorum oğlum 03.03.2008 doğumlu bir kaç okula baktım Küçük şeyler yeni dünyalar anaokulu ve elma şekeri sizinde deneyimleriniz veya bildikleriniz var mı tavsiye yada edeceğiniz okul açıkcası bir tanesini beyendim ama etkilememek için ismini vermek istemiyorum şimdi yorumlarınıza göre şekillendireceğim kararımı...

Bu soruyu cevapla


28 Cevap


derinelmas

ataşehirde en güzel ve en iyi anaokulu adıgüzel bence
iş yeri açma ve çalışma ruhsatlarını bizden aldılar denetimlerde kesinlikle
temiz ve güvenilir olduğu tesbit edildi.tavsiye ederimmm


sngdnm

Sevgili cerendoruk
Hayatındaki en değerli varlığı teslim edeceği yuva ile ilgili olarak herkesin beklentisi  farklı.  Ben burada  kendi beklentilerime göre düşüncelerimi paylaştım. Keşke bu yorumunuzu 1 ay önce yapmış olsaydınız, o zaman benim için düşünceleriniz daha  önemli ve değerlendirilebilir  olabilirdi. Buna ek olarak 2 ay  önce düşler şatosu ile ilgili bilgi ve deneyimlerin paylaşılmasına yönelik soruma da keşke cevap verebilseydiniz...

Yuvaların hepsinde aynı sorun var burada bahsi geçen ve övülen pek çok yuvanın ne denli kötü şartlara sahip olduğunu, sadece öğrenciyi kayıt etmeyi amaçladığını ve bu okulların bir kısmına  giden çocukların ne denli mutsuz olduğunu bizzat gördüm ve gözlemledim. herkes çocuğunu gönderdiği okuldan elbetteki memnun olacaktır, memnun olmaması durumunda zaten kendisi ile çelişir. Ancak ben 1.5 yıllık yuva deneyimimde kendi açımdan nelerin önemli ve değerli olduğunun gayet iyi farkındayım. Bahçenin oyun alanına, organik tarım yapıldığı söylenen 1 m2 alana, 1 tavşan ve 1 kediye tav olarak okullara çocuklarımızı kaydediyoruz. Ben geçen sene bunlara kanmıştım ancak söylemış olduğunuz havuz konusundaki  bilgiyi hariç tutuyorum, 2 aydır kızımı gönderiyorum, okula arada gidip  kameradan neler yaptıklarını, ben gidemediğimde diğer veliler benim kızımı da izleyip bilgi veriyorlar vs vs...Her zaman 2 öğretmen sınıfta oluyor. Öğretmenlerin ikisinin de çocuklar ile ilişkileri çok güçlü,  Okulun sahipleri çocuk gelişimi konusunda tecrübeli... Düşler şatosu hakkında düşüncelerim hala çok olumlu... 

Ayrıca emin olun ki  gittiğim yerde memnun değil isem , neyse boşver mantığında gidişata boyun eğen bir insan hiç olmadım, şayet okul ile ilgili olumsuz düşüncelerim oluşacak olursa sizinle mutlaka paylaşırım.....


cerendoruk

Aslında biraz gerginim ve inanın burdaki paylaşımların samimi olduğunada artık inanmamaya başladım.. Tabiki herkesin düşüncesi ve gözlemi olacaktır burası bir paylaşım sitesi fakat indsanların çoğu burada ticari amaç yüzünden var buna şahit oldum. HER neyse düşler şatosunda benim bir arkadaşım vardı hatta oranın aşçısıydı yeni ayrıldı ordan ondan aldığım bilgiler üzerine size yazmak istedim.. Tabiki karar sizin memnunsanız devam etmelisinz..


sngdnm

Sevgili Cerendoruk
Kendini yeterince ifade edemeyen yavrularımızı emanet edeceğimiz yer konusu gerçekten de gerginlik yaratıyor, açıkcası buradaki paylaşımlar fikir veriyor ama asıl çocuğunu gönderen kişilerle bizzat görüşmek gerekiyor.Ben de bazen yorumları okuduğumda acaba bu kişi o okula öğrenci mi çekmeye çalışıyor diye kendi kendime soruyorum:( İnanın ben de eski okulumuz hakkında başka okullardan,  eski okulumuzdan da yeni okulumuz hakkında çok kötü şeyler duydum. ama genel olarak eski okulumdan da çok şikayetçi olduğumu söyleyemeyeceğim. kızıma baktığımda sevgi anlamında, ingilizce ve yüzme konularında kazanımlarının çok olduğunu görüyorum.  bir de insanlar ayrıldıkları kurum hakkında bazen abartıya varacak ölçüde kötü bahsediyorlar. özetle inanın şu an yaz okulu olması ve tam anlamıyla iyi bir eğitim verilmemesine sadece genel aktivitelerde bulunulmasına rağmen, sabit bir arkadaş grubu olmamasına rağmen,  kızım mutlu, okula severek gidiyor, sınıfındaki her iki öğretmenini de seviyor. inanın gönderen 5 aile ile bizzat yüzyüze görüştüm, çocuklarını gözlemledim, bir de veli profiline baktığınızda çocukları ile gerçekten ilgilenen, gelişimlerini evde de destekleyen yapıdalar. (Eski okulumda beni arayıp evde kızım ile aktivite yapmamamı, sınıfta çok sıkıldığını söylemişlerdi)

Hay allah yine uzun yazdım:) ne diyebilirm ki bu iş çok ama çokkkkkkk zor.
sevgiler


peacefullife

mehabalar, oldukça eski tarihli bir soru ama başka arayan varsa diye yazmak istedim.  


oğlumu 2013 şubat ayında YENİ DÜNYALAR anaokuluna kaydettirdim ve çok memnunuz. 

daha önceden bir başka anaokulu denememiz vardı ama oğlum orada çok mutsuzdu. okula gitmeyi kesinlikle reddediyor, dışarı çıkarken kapılara tutunuyordu gitmemek için. etrafımdaki insanların bu konudaki tavsiyeleri genellikle kararlı olmam, geri adım atmamam, mutlaka ve kesinlikle çocuğu okula devam ettrimem yönündeydi. fakat, çocuk korkunç mutsuzdu ve bu bana normal gelmiyordu. şöyle düşündüm "koskoca inanlar bile, evlerine ekmek götürmek zorunda olsalar da, mutsuz oldukları işyerini değiştiriyorlar. 4 yaşındaki bir çocuktan neden bu kadar beklenti içinde olmalıyım ki?" ve aldım. yeni dünyalar anaokuluna bir arkadaş tavsiyesiyle gittim. iyi ki de gitmişim. şimdi beni ve oğlumu mutlu eden farklarını yazayım, siz karar verin: 

** neredeyse gördüğüm tüm anaokullarının bahçeleri ya halı ya da en iyisi tahtaydı. yenidünyaların bahçesi kocaman ve gerçek, mis gibi çimen...

** anaokulu sahipleri/yöneticilerinin  genellikle kendilerine özel bir odaları olur, bu makam odasına girmek için kapıdaki görevlilere söylersiniz ve onlar sizi sanki bir iş görüşmesine giriyormuş gibi içeri alırlar. yenidünyalar'ın sahibi hakan bey, son derece samimi, alçakgönüllü ve pozitif bir insan. girişte bir odayı, çalışanlardan biriyle paylaşıyor. istediğiniz zaman ulaşabiliyor, son derece rahat konuşabiliyorsunuz. ayrıca onu her an çocuklarla çiçek dikerken, bahçenin bir yerine yaptıkları bitkileri toplarken, salyangoz avına çıkarken ya da çocuklar için hamak kurarken görebilirsiniz. hakan bey çocukları çok çok seven bir bey ve onu bir çocuğa bakarken görünce bunu anlıyorsunuz zaten. 

** yönetici böyle olunca, kurduğu kadro da gerçekten çok başarılı oluyor. daha önceki okulumuzda öğretmenler aşırı iş yükünden çok mutsuz ve enerjileri düşüktü. yeni dünyalarda bütün öğretmenlerin gözlerinin içi gülüyor. benim bir okuldan ilk beklentim şu: çocuğumu sevsinler :)) gerçekten seviyorlar. bunu benim yanımdaki davranışlarından değil, oğlumun söz arasında söylediklerinden biliyorum: "anne, bugün emel öğretmenim beni öptü. anne, suzanna öğretmenim bize cookies diyor, bu ne  demek?".. gibi :)) 

** çocukları sadece sevmiyorlar, saygı da duyuyorlar. en ufacık problemlerine bile dikkatle eğiliyorlar. bunu biliyorum, çünkü benim bile artık sabrımı zorlayan o kadar ufak tefek şeyleri kafaya takıyordu ki oğlum, ama öğretmenleri son derece sabırlı davranıp çözdü hepsini. 

** bir emel öğretmenleri var, koordinatör öğretmen; son derece başarılı. hem güleryüzlü, hem sevgi dolu hem de son derece kontrollü. ipleri hiç elinden bırakmıyor. bir suzanna teacher var, her an her yerde süper enerji dolu. piyano, ingilizce, yoga, dans... çocuklar onunla acayip eğleniyor ve bu arada ingilizceyi süper öğreniyorlar. ders gibi değil, oyun gibi. idari işlere bakan canan hanım var, kübra öğretmen, necla öğretmen... bütün öğretmenlerin motivasyonu çok yüksek. 

** faaliyetler vs için ekstradan ödenen ücretler son derece cüzi. sadece gezi vs varsa, o zaman ufak bir ödeme (10-15 tl gibi) yapıyorsunuz. ben ekstraları 200-250 tl ve sabit olan okullar biliyorum. 

** bir ufaklık vardı, her okula girişte ağlayan. benimki de önceden öyle olduğu için dikkatimi çekiyordu. herkesin ona nasıl tatlı davrandığını gördüm. sonra o çocuk son derece kendine güvenli, öğretmenleriyle samimi ve mutlu bir çocuk oldu. 

seneye anasınıfına da vermiyorum oğlumu. bir yıl daha çocukluğun tadını çıkarsın, bahçede koştursun. sıralarda oturup diz çürütmek için önünde uzun yıllar var. insan en çok çocukluğunu hatırlıyor ileride ve hayatın en değerli kısmı o bence. doyasıya tadını çıkarsın. yeni dünyalarda olduğu için içim son derece rahat ve huzurlu. umarım siz de çocuğunuz için en doğru seçimi yapar, bu rahatlığın tadına varırsınız...


    sblcrn

Merhaba oğlum yaklaşık 1 yıldır Yeni dünyalar anaokuluna devam ediyor. Tüm öğretmenler çok samimi, ilgili, şefkatli ve gerçekten çocuğunuzu sevdiklerini hissediyorsunuz ve en önemlisi de küçük yavrumu okula bıraktığımda kesinlikle gözüm arkada kalmıyor. Oğlum geçen sene 3 yaşını doldurmasına rağmen konuşması yaşıtlarına göre biraz geride kalmıştı. Onunla birebir ilgilendiler ve 1 ayda konuşmaya başladı. Kesinlikle tavsiye ederim......


badeozgul

Ben de anaokulu arayisi icinde olanlar icin Yeni Dunyalar ile ilgili goruslerimi paylasmak isterim. Kizim su anda 4.5 yasinda ve bir yildir Yeni Dunyalar Anaokuluna gidiyor. Karar vermaden once Atasehir'deki bircok anaokulunu gezmistim ve hicbiri icime sinmemisti. Fakat Yeni Dunyalar'i gorur gormez burasi demistim. Kocaman yemyesil (gercek cim ) bir bahcesi olan, ev sicakliginda, temiz, huzurlu sicacik bir yer. Evinden farkli bir ortamda ilk kez bensiz vakit gecirecek minik kizim icin tam da boyle bir yeri hayal ediyordum. Hic dusunmeden ilk gorusmede kayit yaptirdim.
Iyiki de oyle yapmisim, bu bir yilda cok olumlu donusler aldik. En onemlisi de her aksam onu almaya gittigimde beni hep cok mutlu karsiliyor hatta eve gitmek istemiyor.
Tum kadro sevgi dolu ve cok samimiler.
Okulun kurucusu Hakan Bey, tum gun okulda ve her an cocuklarla ilgili.
Emel ogretmen isini cok basarili, ozverili ve severek yapiyor. Kizim her aksam mutlaka Emel ogretmeninden bahseder.
Suzanna Teacher Ingilizceyi akordiyon calarak, sarkilarla, eglenerek ogretiyor ve o kadar pozitif o kadar sevgi dolu ki tum cocuklar ona bayiliyor.
Cocuklarimiz hepimizin en degerlisi ve onlar icin hep en iyisini isteriz. O yuzden ben de anaokulu arayisiniz icin bir katkida bulunmak istedim... 


gulsum

.glndmr

..


oko

Glndmr, Ataşehir düşler şatosuyla ilgli hislerinizi çok iyi anlıyorum, benzer olayları biz de yaşadık.

Detaylıca yazmışsınız, bence ayrı bir başlık açıp konuyu duyurmak lazım ki bizim gibi kandırılmasın insanlar..Cevaplamak için Üye ol