Ankara'nin basarili ozel okullari

Ulku soruyor: 3

Ankara'nin en basarili ozel okullari hangileridir? Boyle bir listeye ulasaniniz var mi acaba?

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


hodjakalkmaz

Güzel soru


faika2

Neye göre başarılı hangi kriterlere göre hangi konuda başarılı hangi düzeyde başarılı bence çok ortada kalan bir soru olmuş


Gknr

Yani genel olarak eğitimcilerin çoğunun bile ortak görüşü iyi olan okullar şöyle; 

Ted (ortalama bir üniversiteden mezun olan ve sırf TED mezunu olduğu için iş başvurularında tercih edilen tanıdığım var) 

Tevfik Fikret (tamamiyle birey yetiştirmeye yönelik, mezunlarının farkını ortaya koyduğu okul, nitekim sırf anadil seviyesinde Fransızca verdikleri için işe alınan tanıdığım da var) 

Bilfen (İstanbul'daki çok iyi, Ankara'daki de ona yetişmek için çok çabalıyor. Ama bence o kadar yoğun akademik başarı odağı çocuğu da veliyi de yorar, yüksek eğitimin bedeli derseniz o da doğru) 

Nesibe aydın (dershaneden koleje geçenler mi böyle bilmiyorum ama bu okulda inanılmaz akademik başarı odaklı, baya baya. Ama okul sonuçta başarılı) 

Bunlar Türk eğitim sistemine göre olan okullar, yabancı sistemli okulların listesi bambaşka. Tabii ki ben bilir kişi değilim ama 100'e yakın eğitimciyle konuştum, daha da fazla sayıda veliye, herkesten bilgi alıyorum, genel verilen isimler bu. Cevaplamak için Üye ol