Sizce 16 aylık kizimla anne-cocuk oyun grubuna gitmelimiyim?

ketrin soruyor: 10

Bakırköy'de oturuyorum. Kinderland kaşifler kulubü nü bilen varmi? Birde sizce kızıma faydası olurmu deneyeniniz varmi acaba?

Bu soruyu cevapla


21 Cevap


ozgu_naz

söylediğiniz yer ileilgili bilgim yok ama ,ben kızımı 16.ayında bir ana okulunun oyun grubuna başlatmıştım.çok ciddi farklılıklar ve gelişim göstermişti. Ama gideceğiniz yerden çok emin olmanız gerekir diye düşünüyorum.


ketrin

Aslında internette gördüm Cumartesi günleri 4 saat gidebilecegimiz(çalıştığım için) bir grup. Yalnız olsa aklım kalır ama benle olacak. Yimese yabancı ortamlarda pek rahat değil ağlar benm kızım bu sayede sosyalleşme diyede düşündüm ama bilemiyorm.


ozgu_naz

zaten ilk önce ben e yanındaydım.yani diğer bir odada oturdum yanında değil.ama 10günün sonunda artık bırakıp kendime zaman ayırmıştım:) umarım düzenimizi oturtabilirsek yeniden başlayacağız


angada

mutlu_anne neden gymboree den memnun kalmadiniz? Aylar once demissiniz acaba kiziniz daha ufakti ondan mi?


sunny

music together i tavsiye edebilirim, biz çok memnunuz ve 2. döneme kayıt oldukketrin

hepinize çok teşekkürler. durumumuz şöyleki; kızım evde de annem bakıyor ama devamlı yanında olsun onunla oynasın istiyor ve yabancı bir eve gittiğimizde de genel olarak tepkili ve ağlıyor belli bir süre geçince alışıyor ama genelde ağlak:)) bu zor oluyor tabiiki ama üzerine de gitmek istemiyorum. kalabalık ortamlara, parklara götürüyorum. ama biri yaklaşma kucağına almak isterse yine tepkili uzaktan öpücükler yağdırıyor ama yaklaşana kadar... müziğe karşı çok duyarlı kapı ziline bile oynuyor ve belkide ilgi alanlarınıda ortaya çıkarırlar diye istedim ve düşündüm aslında. Ama bu yeri bilen birinden duymak isterdim iyimi kötümü vs... ben çalıştığımdan cumartesileri olarak konuştum 11-13 arası ders dediler. deneme derside ücretli ve 50TL her ders dediler. biraz pahalı geldi. haftada 3 saat kadar ayda 12 saat 200 TL.denermiyim bilmiyorum. psikolog eşliğinde derslerimiz oluyor sizde yanında oluyorsunuz falan dedi... ne yapsam bilmiyrum. evde oyun grubu bir lüksüm yok daha doğrusu tandıklarımın daha 2 aylık 6 aylık bebekleri var sadece. Annemde eskiden grup falanmı vardı diyor:))


ipekkusgoz

'Iraz'ın oyun grubu' kış dönemi başlıyormuş 5 Ocak'ta. Bize göre karşıda olduğu için yol sorunu olur diye cesaret edemiyorum ama bakalım babayla konuşmadık daha, geçen hafta geldi mail.Music together'ı da çok istiyorum fakat beşiktaş sanat yeni dönem tarihini belirlemedi daha.

http://us5.campaign-archive2.com/?u=c564ae12b1c2f4b940efe10cd&id=ade0f9d638&e=0e50a287f6


ketrin

sağol ipekkusgöz. burası karşıda yok sorun olur bizim içinde. arabamızda yok sıkıntılı olur biraz. bakırköy yada daha yakın biryerde olsa çok iyi olacak. yada vazgeçeceğim. siz daha önce hiç katıldınızmı bir oyun grubuna?ipekkusgoz

Yok hayır katılmadık henüz. 1 yaşından sonraydı sanırım bir ara çok kısa bir süreliğine denemek için niyetlenmiştim ama doktorumuz 2 yaşından önce sadece hasta edersin çocuğu başka bir işe yaramaz demişti.O yüzden vazgeçtim. Ama yavaş yavaş başlamak gerekiyor diye düşünüyorum.


ldeniz

 2 yaşından önce çocuklar sosyalleşemez. 2 yaşından sonra da ufak ufak başlarlar. Hatta anaokulunda bile çocuklar çoğunlukla beraber oynar görünseler de aslında hepsi ayrı kafada oynar. Bu tip oyun grupları anneyi sosyalleştirir ve bebeğiyle güzel zaman geçirmesine olanak tanır ki, bence çok da güzel. Cevaplamak için Üye ol