Benim yerimde olsanız napardiniz ?

emineaslihan soruyor: 10

Merhabalar. Bana vereceğiniz tavsiyelere şuan çok ihtiyacım var zira sürekli git gel yaşıyorum. Ben şehir merkezinde oturuyorum kv demler ise şehir dışında bir köyde. Yaz mevsiminde kendi işleri dolayısıyla çok yoğun oluyorlar işçileri vs oluyor. Aralık ayından beri kv bizde ve kızıma bakıyor. Bu arada kızıma baktığı için çalışmıyor. Kızım on aylık. Söyle bir durum var ki kızımla beraber yazın köyde kalacaklar nerden baksan iz bu marttan Kasım ayına kadar sürecek o zaman kızım bir buçuk yaşında falan olacak. Ve ben çalışıyorum. Eşimle gidip geliriz köye diye düşünüyorum ama ilk hafta nin verdiği şeyden mi bilmem ben kizimsiz uyuyamıyorum ve çok ağlıyorum ondan ayrı kaldığım için. İşimi seviyorum aldığım maaş ülke şartlarına bakınca iyi ama diğer tarafından kizimsiz kendimi hiç gibi hissediyorum. Siz benim yerimde olsanız napardiniz?? 

Tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Sevgiler...

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


ekici

merhabalar  kızınızdan bu denli uzun süre ayrı kalacaksanız ki süre uzun olduğu için ilerleyen zamanlarda doğal olarak dahada özlersiniz ve kayınvalideniz de çalışmak durumunda olduğuna göre bana kalırsa kızınızı bir kreşe vermeniz hem sizin için hemde kızınızın gelişimi açısından da daha faydalı olur.zaten anladığım kadarıyla kayınvalideniz orda çalışacağından kızınıza yeterli ilgi ve süreyi ayıramayabilir. bu yüzden kreşe gitmesi daha mantıklı olabilir bu kadar uzun süre sizden de ayrı kalmamış olur.


ankarali34

Bence de kreş veya bakıcı düşünebilirsiniz. Süre çok uzun ve bir çocuğun annesiz o kadar uzun süre kalması uygun değil. Çok küçük diye kreş istemezseniz bir bakıcı bulmayı deneyin, ayrıca eşiniz kızınızın bu kadar süre sizden uzak kalmasını normal mi karşılıyor? Yani kreş veya bakıcıya karşı mı çıkar bilemem tabi. 


aleynaa

Ekece' ye ve ankaralı34 e kesinlikle katılıyorum kayınvalideniz tabiki kreşten daha iyi bakar kızınıza ama fazla ayrı kalmış olursunuz benim başıma böyle bişey gelse kesinlikle bebeğime uygun bir kreş arayışına girerdim maaş konusunda da sıkıntınız yokmuş o kadar zaman ayrı kalmak hem sana hem kızına ağır gelir orda her ne kadar ihtiyaçları karşılansada sizi annesi olarak biliyor ve sevginizede ihtiyacı var tabi bunlar sadece bir öneri kızınız için en doğru kararı yine siz verirsiniz hakkınızda hayırlısı olsun 


ilknur

Ben de arkadaşlara katılacağım. Kayınvalide işleri bitirene kadar kreş ya da bakıcı düşünülebilir, eğer maddi imkan el veriyorsa. Öyle olmayacaksa da cuma akşamı çıkıp pazartesi sabah şehre dönerek en uzun süreyi beraber geçirmek iyi gelecektir ikinize de.


SelmaOnurEmre

Sizden ayrı kalmak için çok küçük. Bence de kreş ya da bakıcıyla idare edin bu süreçte.aakin

kayınvalideniz de işteyken ilgilenemeyecek bu durumda. üstelik çok küçük anneden ayrı kalmak için. ben olsam bakıcı düşünürdüm, kreş de değil.


fatos

Bende arkadaşlara katılıyorum. Bir bakıcıyla devam etmeniz daha mantıklı. Sadece sizin için değil, çocuğunuzun duygusal gelişimi içinde. 


emineaslihan

merhaba Hanımlar, tavsiyeleriniz için çok teşekkürler. Bakıcı aramaya başladım teyzesizsiniz sitesinden umarım iyi birine denk gelirim. mavinot

anneden ayrı kalmak için çok küçük. bakıcı bulurdum. babaanne bakıcıdan daha güvenilir diye düşünülebilir ama kızınızın akşamları sizinle olması daha önemli bence.


yuksel_

Sizden bu kadar uzun süre ayrı kalmak için çok küçük, anne kuzusu daha, ekonomik durumunuza göre uygun bir bakıcı bulmanızı tavsiye ederim ben de. Ayrıca kızınızın gelişimi için de çok daha faydalı olacaktır bence.Cevaplamak için Üye ol