Testislerde kıllanma

dermi soruyor: 9

Merhaba arkadaşlar . Oğlum 6. ayını doldurdu . 5. ayının sonunda testislerinde kıllanma farkettik . 1 ay içinde sayı olarak çok fazla artmasa da , boyları uzadı :(  4-5 cm kadar oldu her biri  . Doktorumuz  bir takım testler yaptırdı . Testosteron biraz yüksek çıktı ama esas testosteron ile ilgili özellikli bir test yaptırdı , bunun sonucu 2 hafta sonra çıkacak . Ona göre yönlendirim yapacağını söyledi .

Ancak sadece hormanal olmayabilir dedi . Beslenme , kullanılan ürünler vs. gibi bir çok sebebi olabilirmiş . Ben ıslak mendilden olabilir mi diye düşünüyorum . Huggies in mendilini kullandım 5. ay sonuna kadar . 
Benzer bir durumla karşılaşan var mı acaba ? 

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


dieleg

BİZ DE 14 AYDIR HUGGİES VE KOMİLİ ISLAK MENDİL KULLANIYORUZ ANCAK ÖYLE BİR PROBLEMİMİZ OLMADI. ÇOK GEÇMİŞ OLSUN SİZLERE DE...


baisy

biz de kıllanmadan dolayı suphelenip 6. ayında hotrmaon testi yaptırdık, normal çıktı, doktorumuz yağlı pişik kreminden kaynaklanabilir demişti, nivea kullanıyorduk, şimdi azaldı sanki..


erguldogan

benzer konu bizde de oldu,
9-10 aylık olunca kendiliğinden döküldü.
bizde 7-10 adet kıl çıkmıştı, biraz uzadı, doktorumuz çoğalırsa veya başka türlü bir artış olursa dikkat edelim test yapalım demişti. takip ettik, artmadı. sonra dediğim gibi döküldü.
merak etmeyin, önemli değildir bence.
Ergül D.


dermi

Umarım bizimkilerde dökülür . Bende olumsuz düşünmek istemiyorum . Bakalım 25 inde çıkacak test sonucu ne gösterecek .Tşkler :))
yildiz34

Merhaba arkadaş lar oğlum 4,5 aylık testislerinde kıllanma başladı henüz doktora gitmedim ama içim içimi yiyor 1 haftada belirdi  Amoklavin antibiyotık verdim zannedersem ondan sonra başladı :( ilacı kestim kıllanma devam ediyor Dermi ahlil sonuçları çıktımı


ema

Bende huggies ıslak mendil kullanıyorum böyle bir sorunla karşılaşmadım.Ayrıca pişik kremimizde nivea.Eğer emziriyorsanız sizin yemiş olduğuğunuz hormonlu gıda bebeğe geçmiş olabilir.Tavuklarda çok fazla hormon var buna dikkat etmenizi öneririm çok geçmiş olsun.


dermi

Arkadaşlar Merhaba tekrar , Tahlil sonuçlarım çıktı . Testosteron hormonu biraz yüksek çıktı ancak doktorumuz kıllanmaya sebep olmayacak bir yükseklik dedi. İçim rahat etmedi , net bir şey de söylemiyor. Biz de  doktor değiştirdik . Bugün yeni doktorumuza gittik ( eskisi bir çok konuyu geçistiriyordu, bu konuda da o şekilde davrandı  maalesef . ) Bugün yeni doktorumuza test sonuçları ile gittik . O da test sonucunu görünce böbrek üstü bezlerine filan baktırdı. röntgene gittik ( hormonal sorunlarda bakarlarmış ) neyseki  böbrek ve böbrek üstünde bir olumsuzluk çıkmadı.

Ancak bu yeni doktorumuz şunları söyledi ; Son yıllarda bu tür durumlarla eskiye nazaran sıklıkla karşılaşılıyormuş , Ema dediğin gibi , doğal beslenmeme buna bir sebep olabilir dedi( Hem annenin doğal beslenmemesi , hemde bebeğe ilave olarak  verilen doğal olmayan gıdalar , başta hazır mamalar .. ) Ayrıca kullanılan kremler , ıslak mendiller vs. de sebep olabilir dedi ama tabi net bir şey söyleyemiyor . Nihayetinde beslenme şeklimizi değiştirmeye karar verdi . Anne sütümüz çok azaldığından 2 aydır biberon maması dışında , eski dr. 'un önerisi ile  kaşık mamalara ( kahvaltı da özelllikle ) geçmiştik + biberon maması da veriyorduk . Ayrıca beslenme sıklığımızda fazlaydı . Ve benim oğluşum tosuncuk oldu ( 7 ay bitti ve 11.2 kg şuanda ) Hem doğal olmayan beslenme hemde fazla beslenme bebekte kilo ve kilonun tetiklediği hormonal sorun yaratmış dedi ( kilo hormonal sorunları arttırır diyor ve güzel - detaylı bir şekilde de açıkladı sebeplerini ve cidden mantıklı şeyler söyledi ) Daha geniş aralıklarla sabah ve akşam verdiğim anne sütü dışında , kahvaltıda dahil tamamen doğal gıdalar üzerine bir menü oluşturdu . 2 hafta sonra tekrar kontrole  gideceğiz bakalım.
Kiloyu kontrol altına alırsak ve şayet sebep de ıslak mendil değilse ( ki onuda değiştirdim ) sorunun çözüleceğini , dökülmese de , artmayacağını umuyorum . 
 


yildiz34

Bilgileriniz için teşekkkürler... Ben molfix islak mendil kullanıyorum ve pişik kremi kullanmıyorum .Böbrek :( (( bebişim 48 saat hiç idrar yapmadı  Şu an azar azar yapıyor Sadece anne sütü veriyorum. Acaba bebişim yeterince beslenmiyormu?


ranula

dermi soruyu soralı 3 yıl olmuş ama şu an benzer bir problem kızım da da var. Yarın kan vereceğiz ama cok endişeliyim. Problem devam etti mi? Sonradan o kıllar döküldü mü yada sorunun kaynağı anlaşıldı mi? Lütfen okursaniz cevap yazın. Cok kötü hissediyorum su an:((


Cevaplamak için Üye ol