Kreşe gitmek istememe,haftada 3 gün çözüm mü?

laykare soruyor: 4

Selam Arkadaslar,

Kızım OCak ayından bugune kadar kreşe gidiyor.Şu an 3,5 yaşında 2 haftadır hiç gitmek istemiyor.Evde 1,5 yasında kardeşi var.Ona bakıcısı bakıyor.İşe gitme ve onu kreşe gonderme ustune de ağlama senansları eklenınce çekılmez oluyor,her sabah tansiyon yukselıyor.
Acaba dıyorum ,haftada 3 gune mı dusursem ya da yarım gun mu gondersem?
Bugun okuldakı muduru ıle gorustum 3 gun gonderırsem daha cok bocalayacağını söyledi.
Bakıcı ıcın zor olabılır mı?Yarım gun yada 2 gun evde bakmak?
3,5 yastan sonra bu sekılde degısıklık yapmak ne kadar dogru?Ben bilemedım siz bilin,yorumlarınız tecrubelerınız nelerdır?,Tskler.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


smmm06

bence 3 gün değilde 5 yarım gün gidebilir tüm gün çocuklar için sıkıcı olabiliyor


maviboncukk

Kreşte mutlu olmadığını düşünüyorum. Konuyu iyice araştırmak lazım.


snaelam

okul güzeldir ama iyi bir okulsa sseviyorsa 5 yarımgün öneriliyo o yaştada 3 gün bocalar kardeş kıskançlığı olabilr


theenoos

Merhaba,
Öncelikle hızlı kararlar almamanızı tavsiye ederim. Çocuklar kreş konusunda zaman zaman dönemsel gerginlikler yaşayabilirler. Gitmek istememesinin birçok nedeni olabilir. Gecikmiş kreşe başlama tepkisi, kardeş kıskançlığı, hastalık, sınıfına yeni bir öğrenci başlaması gibi birçok neden olabilir. Ancak bunların çoğu geçicidir, sizin sınırları net koymanız onun tepkilerini kısa sürede azaltacaktır. 3 tam gün kreşi pek önermeyiz. Başka bir çözüm bulamazsanız, yarım gün devam etmesi bunun yerine daha uygun bir çözüm yolu olur. Ancak bir süre gözlemlemenizi sonra karar vermenizi öneririm. Diğer yarım günü bakıcıyla geçirecekse bunun pek anlamı olmayacaktır. Sizi paylaşmak istemediği için ebeveynleriyle birebir vakit geçirmeye ihtiyaç duyuyor olması ihtimali daha olası olduğu için eğer ebeveynlerinden biri erken alabiliyorsa kreşten biraz daha erken alıp bir iki saat birebir vakit geçirirse çok daha faydalı olacağını düşünüyorum.
Kolaylıklar dilerim.Cevaplamak için Üye ol