sezaryen izi

okanumut soruyor: 10

Sezaryenle doğum yaptım, bir müddet sonra dikiş hattı boyunca deriden kabarık, kırmızı bir iz oluştu..aslında iz demek yanlış, kabarık bir deri parçası..benzer durumda olanlarınız var mı?


Not:Lütfen "ben de sezaryen oldum, fakat hiç iz kalmadı tarzı cevap yazmayın, normali oydu zaten..)

Bu soruyu cevapla


50 Cevap


nesejoy

irmakyagmuru cesaretinden dolayi tebrik ediyoruz. onceden am kardesi olsun filan diyen ben simdi hic gozum kesmiyor. 

contractubex ise yariyor (duzenli kullansaydim daha iyi ise yarardi tabi ama. bu arada alirsaniz ve catlaklariniz varsa (beyaza donmemis olanlardan) onlara da gunde 2 kez kullanabilirsiniz aklinizda olsun.
catlaklar icin elimde 2 kutu da lierac phytholstyl ampul var ama kullanan var mi diye sorarsaniz yok!!


ikicocukannesi

var peyibal,
ben, bizzat kendim.

iki dogum, ustelik pespese,
estetik dikis, marifetli bir operator dr.
sonuc sadece minik bir kalem cizgisi gibi iz.


Burcu

ikiçocukannesi,
marifetli bir operatör yanında marifetli bir cildiniz olsa gerek :))
zira kendi dr. umada güvenirim ama cildim hassas :( 
mesela imitasyon hiç birşey takamam alerji yapar..


meycan

Benmi de 10cm kadar tam kırmızı değil ama kırmızı-pembe arası bir renk, çizginin üstü de biraz tümsek.
Benim cildim bembeyaz, operasyon sonrası kesiğin üzerine yapıştırılan şeffaf ince bandaj var ya o bile bana alerji yapmıştı. Ki alerji yapmayan ürün olmasına rağmen.


meycan

ya bu ilacı şimdi kullansak bir faydasını görür müyüz gerçekten???
evde duruyor, denemekten ne çıkar?okanumut

meycan, ilacı şimdi de kullanabilirsin, fayda göreceğini düşünüyorum fakat öncelikle ufak bir alanda dene..yani hemen tüm iz boyunca sürme..herhangi bir reaksiyon gelişmesine önlem olarak..ki pek birşey olmaz genellikle..ve de aynı sekilde bende de flastere bağlı sorunlar olmuştu..bülle oluşmuştu (hani yanıkta da oluşur, içi sıvı dolu torbacıklar..), bir de onlarla uğraşmıştım..


edam_y

 kendim vucutla alakalı olduğuna innamıyorum şöğleki;
ben myom   ameliyatı oldum aynen sezeryan gibi kesildim.şu an ameliyat olduğum yer aynen sizinde tarife ettiğiniz gibi pirinç taneleri gibi kabarık ve kırmızı.lakin sezeryan oldum .sezeryan dikişim ise dikiş ipliği gibi ve hiç bir kabarıklık yok (et parcası)..şimdi ikise de benim tenim benim yapım.sadece farklı yerlerde farklı dr tarafından yapılan işlemler..sanırım kullanılan aletler dikilme şekilleri ve kullanılan malzemeler cok önemli...kelebek

Arkadaşlar yazdıklarınızı okudum, aklıma yaşadığım üzücü bir olay geldi:( Bebeğim 20 günlüktü, net hatırlıyorum. Eşim bebekle ilgileniyordu, ben de duştan çıkmıştım bornozluydum. Odamda contratubexi sürüyordum kesi yerine, ve aynaya bakıyordum epeyde iyileşmiş diye gülümsüyordum. O esnada eşim odaya girdi arkam dönüktü, ''krem sürüyorum bak tatlım görmek ister misin ne kadar iyileşmiş dedim'''...Dememe kalmadan eşim ne dedi biliyor musunuz ' Aman ha yanlışlıkla da olsa orayı sakın bana gösterme, sonra senden pek hoşlanmayabilirim' Hayatımda duyduğum en acı sözdü...okanumut

Ah şu erkekler..ne kadar acımasızlar..ben de eşime hiç göstermedim, hatta daha yeni yeni bahsettim böyle bir iz olduğundan..


nesejoy

benim esim de surekli ne zaman gececek bu deyip duruyor. acisini derdini biz cekelim, dikis izi bile rahatsiz etsin beyleri. hic aldirmiyorum valla, kendi bilir deyip umursamiyorum...Cevaplamak için Üye ol