uyku problemi

Allegro soruyor: 5

Merhaba arkadaşlar, oğlumun gece uykuları ile problemi var. Çok güzel bir rutin oluşturmuştuk akşam 19:30 yemek 8 de banyo , masal ve uyku..en geç 9-9:15 uyurdu bizim ki ama uytmak da 30dk alırdı.Son bir haftadır 9:30 dan önce uyumuyor.
Acab diyorumhala gündüz iki uyku uyuyoruz toplam 2 sa o mu fazla geliyor en son 17:00 de kalkıyor. yada bu uykuyu mu geri çeksem şöyle 16:30 gibi.. yada tek uykuya mı geçsek.. Lütfen yardımcı olun.. 8 30 masal bittikten sonra 1 sa uyutmaya çalışmak beni çok yormaya başladı. ve 9:30 da gebuluyorum açıkçası..

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


isilak

Bence sabah cok erken kalkmiyorsa bir kez uyku yeterli, ama cok uykusu geliyorsa ve iki kez uyumak iyi geliyorsa aksam yatma saatini geciktirebilirsiniz. bence aksam 9.30 gec degil.


Ozge

gunduz uykusunu teke indirebilirsin artik bence (1-3, 2-4 arasi gibi)...Ya da 17' de degilde 16'da uyanabilecek sekilde geri cekmeye calisabilirsin 2. uykusunu.
Derin de 9- 9 bucuktan once uyumuyor, yalniz degilsin:)


Allegro

sağolun arkadaşlar bugün ilk kez tek uyku yaptı aslında planlı birşey de değildi babaanne gelince şaşırdı..akşam cnm 8:30 d uyudu..aslında 9-9:30 ge.değilkayılıyorum beni zorlayan süre yani 15-20 dk uyaması lazım 1 saatte sürez ya..bakalım bayram tatilini fırsat bileceğim evde olacağımdan tek uykuya düşücez :)


Damla

Bu ara dönem biraz zor geçmişti bizde de. Tam 19-20 ay civarında yataktan kalkıp kalkıp gelmeyi huy edinmişti. Öğle yemeğini ilk uykudan önce yedirmeyi denerseniz, belki daha uzun bir öğle uykusu olur, daha iyi idare edebilir akşama kadar. Bazı günler çok yorulduysa yine iki kez uyumak isteyebilir.


zelmore

eger calisan anne isen cocuklar anneyle daha fazla vakit gecirmek icin uyumamaya calisiyorlar... benim kizim da 9 gibi yatardi ama buyudukce benimle kalmak istedi... 11 den once yatmiyor. dr umuz once 10 da yatirin dedi ama biz aciklamayi yapinca(benim eve gelmem aksam 7 en erken) tamam o zaman dedi...

oglen uykusu da tek uyku 2 saat seklinde uzunca zamandir.Cevaplamak için Üye ol