NASIL BİR BEBEK ODASI?

Tunam10 soruyor: 7

Ben süslü püslü bebek odalarına bayılıyorum. Kulplu ve rengarek olanlar özellikle çok hoş. Ancak arkadaşlarım hep sade ve beyaz tercih ettiğini gözlemledim. Sanırım bebek büyüyünce gelecekte de genç odası olarak kullanılabilsin diye. Bu konu da mobilya tercihini neye göre yapmalı?

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


Aysegul_Yagmur_Irmak

Aslında bu konu tamamen kişinin zevkine kalmış bir konu. Ben oğlumun odasını hazırlarken elimdeki genç odasına uygun bir karyola aldım, rengiyle tamamen takım oldu. Tekstil malzemelerini vs. set olarak ebay'den aldım, kulpları da değiştirecektim, fırsat olmadı. Odamız içime sindi, hala çok seviyorum. Dediğin gibi birkaç yıl için cicili bicili oda takımı almak istemedik. Kızıma da oğlumun karyolasının beyazından alıcam yine mothercare'den. Westburry modeli. Beyaz bir takımın gardrobu ve şifonyeri ile takım yapıcam. Yine ebay'den oğlumun tekstil vs. takımlarının kız için olanlarından (yine aynı marka kidsline) almak istiyorum. http://www.kidslineinc.com/products/infant/boy.php

Bence mobilyası orta derecede süse sahip olsun, oldukça sade de olabilir. Nevresim takımı, bordür, lamba gibi parçalar ve aksesuarlarla odayı süsle. Sıkıldığında ya da değiştirmek istediğinde hepsini bir kenara koyar yeni ürünlerle yeni bir odaya sahip olursun. Öbür türlü hep aynı, çok sıkıcı gelir bana açıkçası.


Aysegul_Yagmur_Irmak
Oğlumun odasından birkaç foto koyuyorum fikir olması için... Sevgiler...

Tunam10

:)ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM.
OĞLUŞUN ÇOK TATLI MAŞALLAH.
SEN DE SADE BİR MOBİLYAYI BORDÜR, HALI VE AKSESUAR İLE CANLILIK KATMIŞSIN.
SANIRIM BÖYLESİ DAHA MANTIKLI.
SIKILDIN MI DEĞİŞTİREBİLİRSİN.


Aysegul_Yagmur_Irmak

Evet kesinlikle öyle. Şimdi mesela karyolamız 5 yaşına kadar kullanılıyor, kenarları çıktıktan sonra başucu ve ayakucu olan normal bir yatak gibi oluyor, sadece boyutu ufak. Okula başlarken tüm takımı değiştiririz istersek diyoruz. Ya da sadece yatak alma gibi bir alternatifimiz olur çünkü bu takımın çalışma masası ve kitaplığı da var elimizde.

Oğluşum için de teşekkür ederim, bu fotolarda güzel çıkmamış, kendisi çok daha güzeldir. :) Hele 1 yaşından sonra inanılmaz tatlı oluyorlar, sen de göreceksin. :)


Tunam10

İNŞALLAH:)
MERAK VE HEYECANLA BEKLİYORUM.


ikicocukannesi

mobilya kanserojen madde icermeyen boya ile boyansın,
islevselllik onemli olsun,
cocugun ulasabilirligini goz ardı etmeyin, cocuk oyuncak dolabına ulasabilsin mesela. yuksek olmasın.
odanın halısını peluslardan almayın, alerjen hicbir sey koymayın odaya,
evin ferah ve aydınlık odasını cocuga verin.
ilk aklıma gelenler bunlar,
hoscakalın.
EsraEA

Ben de şimdi olsa tercihim sadeden yana kullanirdim. Hamileligim riskli olmasından dolayı ben gezememiştim. Üzerinde trafik ışıkları ve dalgalar olan takımı eşim byaptırdı. Halı zaten yok, küçük bir yolluk var. Yatakları da hediye geldiği için başlarda 3 tane park yataktı, şimdi yer yatağı. Gerçi benimkiler sadece yatmadan yatmaya kullanıyorlar odalarını ama gene de oda her nekadar büyük olursa olsun, fazladan koyduğun herşey kalabalık yapıyor. Şimdi olsa mümkün olan en sadesinden alır, değiştirilebilen kulplardan taktırır, aksesuarlarla renklendirirdim odayı.
Bizimki şöyle:
http://www.facebook.com/#!/photo.php?pid=383465&id=527984584
http://www.facebook.com/#!/photo.php?pid=383481&id=527984584&fbid=22191189584Cevaplamak için Üye ol