10 aylık bebeğimin beslenmesi yeterli mi?

nehir soruyor: 3

            
                Arkadaşlar Ekin 10.ayın ı bitirmek üzere ve alt 2 dişi çıktı sadece ve ben aşağıdaki bir beslenme tablosu uyguluyorum. Bana yetersiz gelmeye başladı son zamanlarda. Siz ne dersiniz?

Sabah: kahvaltı (hala püre formatında)(penir-labne,yumurta sarısı, az zeytinyağı, az ceviz) (Yumurtayı peynirle karıştırıp yedirmeyi denedim kuru geldi galiba öğürdü)

Öğle: sıklıkla sebze çorbası (kıymalı/tavuk etli), haftada 1 yoğurt çorbası, haftada 1 tarhana (hepsi etli)

İkindi: Yoğurt

Akşam: Meyveli pirinçunu maması ya da tahıllı mamalardan

Yatarken: Anne sütü

Gece 11.00 de: Formül mama (4-5 birim-rüya öğünü olarak) 

Gece: Aç olduğunu anladıysam anne sütü 

         Arada ekmek, çubuk kraker yiyiyor, havuç kemiriyor, istediğinde anne sütü de veriyorum (kalmışsa)
bizimyediğimiz yemeklerin suyuna ekmek batırarak tattırıyorum, severse bir kaç kez veriyorum. Genelde pek istekli olmuyor. Yediğimiz her şeyden (alerjik olmayacak olanlardan) azar azar tattırıyorum. (Ama en azından üst dişleri çıkmışolsaydı daha rahat öğütebileceğinden ben de daha farklı tatları neredeyse olduğu gibi tattırabilirdim diye düşünüyorum)

        Bu arada dolma, sulu köfte, taze fasülye vs. (hep suyundan ya da azar azar ezerek veriyorum ama öğün olmadı hiç) Bu tip gıdalara geçişte geç kaldığımı düşünüyorum :((((

Görüşlerinizi bekliyorum,
teşekkürler

Bu soruyu cevapla


13 Cevap


nesejoy

kopek disleri cok acirmisduyduguma gore kolsy gelsin. bi arkadasim kaynamis karanfil suyunu onermisti. calgelin de ana maddesi karanfilmis zaten


nesejoy

kaynamis sogumus suyu disetlerine suruyormusuz. bizim deneme firsatimiz olmamisti, ogrendigimde son disi de cikmisti. 6 aylik baslayip 2 ay icinde hic araliksiz 6 tane cikartmisti, o gunden beri cikan olmadi ama yakindir digerleri de . hepimize kolay gelsin :)


nehir

Uyy yerim ben Çınar zuzu'nun ağrı kesici şurubu göstermesini. Biz de felaket durumdayız düzen diye birşey kalmadı. Üst damakolduğu gibi şiş ve üst köpek dişinden bir göründü. Huzursuzluk diz boyu :)))) Yemek yemiyor. Öğünler de karıştı gitti, anne'de sinirler zayıflıyor zaman zaman, peşine bir de vicdan azabı :(( Ama arada keyifli de görünüyor.
Umarım en az hasarla atlatırız bu diş günlerini. Her iki damağında ilk dişi zor çıkarmış diye duydum. Avunuyorum :))))
Zuzulara ve bize kolay gelsin,
Sevgiler
Cevaplamak için Üye ol