Yönder okulları

hepsidolu soruyor: 10

merhaba atasehir yönder koleji hakkında bilgisi olan var mı? Anadolu Yakası ve ataşehir civarındaki okullarla ilgili yorumlar var ama yönder hakkında pek bilgi bulamadım.

okulun yaklaşımı nasıldır? küçük şeyler anaokullarını da sayarsak çok Şubesi var ve beni kaliteyi nasıl sağlıyorlar konusunda düşündürüyor.

Bu soruyu cevapla


34 Cevap


hepsidolu

çocuğu yönder koleji ne gidenlerden bilgi rica ediyorum. teşekkürler


mes

Merhaba hepsidolu

Ben gezdim okulu müdürü hoş bir bayan ancak fiziksel koşulları pek iç açıcı gelmedi, biraz kasvetli buldum. Ancak tek kriter fiziksel şarttan da ibaret değil tabi ki ama başka okullar değerlendirmemde ön plana çıktığı için burayı eledim. Fakat bir veli görüşü her zaman daha kıymetli olur benim 1-2 saatlik izlenimime kıyasla.


hepsidolu

Mes yanıt için teşekkürler, yakın çevrede başka nerelere bakınız?


mes

Merhaba

İstek Barış İlkokulu, KALEV, TED Rönesans, Çevre Koleji, Bahçeşehir Koleji Ümraniye'ye baktım.


EsraEA

Merhaba. Benim Çocuklarım Yönderde. Sorunuz varsa yardımcı olabilirim.ayberke

Genel hatları ile anlatırsanız iyi olur.Birde fiyatları nedir ben hiç bir yerde fiyatını göremedim:)


EsraEA

Okul brandiuma çok yakın. Bina olarak butik bir okul ama çocuklar açısından yetiyor, Bir tek yüzme için havuz yok :) eğitim sistemi olarak PYP sistemi uygulanıyor. Uluslararası akredite oldular. Bu da ileride Avrupa'da üniversite Okumayı sağlıyormuş. Sistemin muadili Enka okulları :) Ingilizceyi çok iyi derecede öğreniyorlar, ikinci dil İspanyolca. Eğitim dönemi 4 dönemden oluşuyor. Kasım'da ve nisanda birer hafta tatil var. Şubat Döneminde 2 hafta. Okul diğerlerinden bir hafta önce Açılıyor, bir hafta sonra kapanıyor. Her dönemde her çocuğun yaşına uygun 4 branş dersi seçme hakkı oluyor. 5. Ders bilgisayar hepsi ortak alıyor. Oğlum tenis, Ahşap oyuncak. Satranç, ebru derslerini Aldı ve hiç bırakmadı.

Kızlar bale, Ahşap oyuncak, ebru, plastik sanatlar son iki donemde yaratıcı drama, ritm, english fun club, geleneksel Türk oyunları dersi aldılar.

Veli profili olarak sosyo-kültürel olarak çok iyidir. Üst Sınıflar küçüklere çok yardımcı olur. gördüğüm zaman çok Hoşuma gitmişti. Bunu bir diğer veli ile paylaşınca burası benzer şekilde çocuklarını yetiştirenlerim verdiği okul Demişti :) doğrudur.

Ödev konusunda zorlama yoktur. Bizim evde de " önce Görevini yap, sonra keyfine bak" yaklaşımı vardır. Okul da öyle. Ödevini yapmazsa gider okulda öğretmeni teneffüste dışarı çıkartmaz yaptırır. Bizim oğlan başta daha 2 gün var derken, sonradan " Nasılsa yapacagım, bari yapayım da bitsin" durumuna geçti :)

Kitap okuma konusunda çok teşvik ediciler. Çocuklarımın gideceği okulun kütüphanesi benim için çok önemliydi. Kütüphane ve kütüphaneye ulaşım çocukların açısından çok uygun.

Okuldaki devirdeki hemşire hanım çok iyidir. Çocukları takip eder. Sabahları geç bırakırsam hemen " kahvaltı Yaptılar mı" diye sorar. Okula bırakırken trafik sorunu olur ama güvenlik Görevlileri çok yardımcıdır.

Okuma yazma Dönemi'ne çok rahat geçtiler. Üçüzler " küçük şeyler" anaokulundan geldiği için Süreci rahat atlatmış olabilirler ama istisna Hariç genel olarak herkes aynı şeyi söylemişti.

Büyük küçük harfler için kusura bakmayın.İpadden yazmaya çalıştım :)


ayberke

Merhablar, ayrıntılı ve açıklayacı yazmışsınız çok teşekkür ederim.Güzel de ifade etmişsiniz.Biz şuan Doğa kolejindeyiz.İlk 4 sene içinde burada kalmayı planlıyoruz.Bir aksilik çıkmaz ise.Sonraki dönemler için farklı bir okul düşünüyorum.

Bu arada okulun fiyatı hakkındada bilgi verirseniz sevinirim.Elbetteki 3 çocuk için size verilen farklı bir fiyat vardır(öylede olması gerekir)Genel olarak hangi aralıkta .Teşekkürler tekrardan.hepsidolu

Teşekkürler detaylı anlatım için esraea.

Biz Yönder ile görüşmeye gittik 2 kez ama görüştüğümüz kişilerden çok ikna edici anlatımlar alamadık. Ezberlenmis cümlelerle hızlı hızlı anlatımlarla kafa karışıklığı yaşadık, Son gidisimizde okulu gezerken anaokulu ve 1. Sınıf bölümleri biraz karanlık ve kasvetli de gelince mevcut okula kaydımızı yeniledik.

Seneye 1.sınıf için ilkokul bölümüne kayıt yaptırırken belki bir kez daha değerlendiririz.

Teşekkürler tekrar.


EsraEA

. Bu sene bir linkte erken kayıt 21500 tl diyordu. Bir yerde 22500 herhalde normal dönem fiyatı gördüm. http://www.nurturia.com.tr/questions/900f3d0b-9167-4911-9731-a3c600bab43d/3#33daf334-1da4-48f4-b89c-a4eb0111c680 bu sene de erken kayıt üzerinden olacak.Cevaplamak için Üye ol