Yönder okulları

hepsidolu soruyor: 10

merhaba atasehir yönder koleji hakkında bilgisi olan var mı? Anadolu Yakası ve ataşehir civarındaki okullarla ilgili yorumlar var ama yönder hakkında pek bilgi bulamadım.

okulun yaklaşımı nasıldır? küçük şeyler anaokullarını da sayarsak çok Şubesi var ve beni kaliteyi nasıl sağlıyorlar konusunda düşündürüyor.

Bu soruyu cevapla


34 Cevap


london

yönder mi hayır.gecmıstekı yorumları okuyun hepsı hala güncel.egıtım sıfır.


Medis80

Benim kızım Ataşehir Yönder’de 2. Sınıfta. Biz hala memnunuz. Gelişimi, mutlululuğu, okul müdürümüzün yaklaşımı, öğretmenimiz herşey olumlu. Olumsuz durumlar da yaşanıyor ama ben genel olarak mutluyum ve oğlumu da göndereceğim. Dilerseniz özelden yazın. Tecrübemi anlatayım.


london

yönder ılkokuldan boş çocuklar mezun etti.orta 1 de hiçde gecmıse bırsey ogrenmedıklerını görduler.ıngılızce ayrıca sıfır.cok yakın ıkı arkadasımn cocugu yonderden mezun oldular şimdi cok kızgınlar


Medis80

 Bu iştahlı olumsuz konuşmalar, çözüm ve öneri sunmamaları çok anlam veremiyorum. Yakın arkadaşınız 8 sene boyuca hiç mi müfredata bakmamış, arkadaşlarının çocuklarına sormamış, ek test alıp çocuğunu ölçmemiş de bir anda mezun olunca sıfır olduğunu anlamışlar. Haftada 15 saat İngilizce görülüyor. Sıfır İngilizce öğrendiyse çocuk, çocuğun hiç mi payı yoktur bunda.  Bir de madem önermiyorsunuz. Nereyi öneriyorsunuz? Sizin çocuklarınız nerede okuyor? Bilgi verin de yardımı olsun. Yoksa inandırıcı gelmiyor.


ayberke

Biz 3 ve 4 sınıfı Yönder'de okuduk.Okumaz olaydık.Paramızla rezil olduk.Bilirsiniz 3 sınıfa başlamak için değerlendirme ile alırlar.Aynı sınıftan 2 veli gittik benim çocuğum değerlendirmeyi geçti arkadaşımın ki geçemedi.Velhasıl arkadaşım doğa'nın başka bir okuluna devam etti.3 sınıfın başında okula teslim ettiğim çocuğum akademik olarak iyiydi ve ayrıca bilirsiniz ki okulun sene başında yaptığı değerlendirme sınavlarında gayet iyi olduğunu tarafıma söylenmişti.Söylenmese bile ben biliyordum .Heleki ingilizce de 2 sınıfta ben ilgilendim çocuğumla neyi biliyor bilmiyor biliyordum.

Okul açıldı mutlu çocuk eğlence az buçuk eğitim memnunuz tabii notlar yüksek(kolay sorular ile olsa gerek) ben her seferinde bu notlar niye yüksek diye sorarken, ayrıca ingilizce içinde ya bu çocuk konuşmuyor yazmıyor derken aman her sene konular tekrar ediliyor merak etmeyin kaydediyorlar lafı ile karşılaşıyordum. 3 sınıfta sınıf öğretmeni gitti 4 te başka bir hoca geldi.Oda gitti.Sorun lütfen niye gittiklerini. Okulustik sınavı yapıldı tabiki 4 sınıfta orda herkes anyayı  konyayı gördü.Hatta bu başarısızlığı (4 sınıf bazında aynı zamanda kendi çocuğum bazında nasıl değerlendirdiklerini yazılı olarak sordum.Cevap var mı yok.)

Kendileri bile çocukları ölçmüyordu?Test vs ne olaki?

Her çocuk başarılı olcak diye tabiiki bir şey yok.Aynı zamanda biz 3'te katıldık 1. sınıftan beri gelenler bizden nerdeyse daha kötülerdi.

Bu arada okula giremeyen arkadaşımın kızı şuanda benim çocuğumdan çok daha iyi.

Hatta eski sınıfındaki çocukların nerdeyse tümü daha iyi.

ilkokula başlarken 3 sınıf ile açılan 3.sınıfta sınıfın biri komple okuldan ayrılan, ortaokula evrilirken kalan 2 sınıftan biride yine okuldan ayrılan bir okuldan bahsediyoruz.

E aklın yolu birdir.Çoğunluğun gittiği bir okuldan bahsediyoruz kalanların değil.

Bu arada okulun yemekleri, kitapları, disiplinin konuları, rehberlik  vb konulara hiç değinmiyorum.

Paramızla rezil olduk.Umarım siz bu acı gerçekle ortaokulda karşılaşmazsınız.

Başkaları da karşılaşmasın diye yazıyoruz.Yoksa başka bir amacımız yok.
ayberke

Ayrıca olumsuz tecrübe yazanlardan rahatsız olmanızı da anlamış değilim.Akıllı çocuk ile başarı sağlamak asıl başarı değildir.Önemli olan ortalama olarak genel olarak çocukların seviyesini yükseltmek başarıdır.Yoksa iyi olanla başarıyı herkes sağlar.Zaten ortaokulda bursluluk sınavında herkes akademik olarak iyi olana gayet iyi burs veriyor.İyi olan her yerde iyidir.İster devlette ister özelde.Ama hep özel okula gidip ingilizcenin kötü olması kabul edilebilir bir şey değil.

Bu arada bu durum sadece benim çocuğum ile ilgilide değil.Siz çocuğa sorun bulmak istiyorsunuz ya!  London gayet güzel yazmış.Şu anda siz yolun başındasınız.Anlamayabilirsiniz bizde anlamamıştık tecrübe etmemiştik.Ettik gördük ve yazıyoruz.Bizim yaşadıklarımızdan ders alınsın diye.Yoksa bize ne.Medis80

Tamam da ne öneriyorsunuz o yok? O zaman da yardımı pek olmuyor. Sizin çocuğunuz Doğa'da mıydı? 


ayberke

Bu zamanki tecrübelere göre, fiyat performans açısından doğa kolejleri yol katetmiş eğer ki bu şekilde devam ederlerse daha iyi olurlar diye düşünüyorum.Okul akademik olmuş kitap materyalleri güzel (zor), edoğaları (k12) gayet güzel konu anlatımlı videolar bildirimler haberleşmeler vs 10 numara.Sınav olaması her hafta sıkıcı ve devamlı bir değerlendirme var.Öğretmen derseniz heryerde sık değişiyor o yüzden bu fiyat bandındaki tüm okullarda değişiyordur.

Sistem kitap ve fiyat yüzünden gayet iyi.Ama 50,60 lik okullarla yarışamaz sanırsam.Ama Yönder Bahçeşehir, okyanus, Uğur, vb okullara göndermektense Doğa daha iyi. Aynı zamanda Anabilim İde bence fiyatı uygun gelebilirse olabilecek seçenekler arasında.

Ama tabii ki tüm bunları da yaşayıp görmek lazım.

Problem ile karşılaştığınızda çözüm noktası bulunabiliyor ve bir şeyler yapılmaya çalışınılıyorsa bence değerli bir yaklaşım olur okullar açısından .

london

benim arkadasım tabıkı 8 sene yönderde kalmadı zaten yonderın gecmısı neki.

5 e gecıp doga camlıcaya baslayınca yonderden ne kadar boş çıktıgını gördu.ingılızce bile hiç verılmemiş.zaten orta 1 e gececek velılerden 4 yıllık para verırsenız sıze şu fıyattan yaparızda ne demek.yönder in bahcekoyundekı velıler ayrıca rezıllık yaşadılar.yazıyoruzki sizin paranız boşa gıtmesin.

dogaların aplus okulları var seneye lıste fıyatı 46600 tl olan okullarda ıngılızce egıtımı cok ıyı.ayrıca kıtap materyaller cok cok ıyı.23 bın tl ye kolayıkla kayıt olabılırsınız.şapka çıkartıyorum aplus dgalara boyle bır egıtım yok hemde böyle bır paraya.

AYBERKE helal olsun :)


hepsidolu

@london ve @ayberke Doğa kolejinin ekonomik sebeplerle bazı şubelerini kapatmakta olduğunu, sıkıntı yaşadığını duydum bir tanıdıktan. Bu konuda bir gözleminiz veya yorumunuz var mı?Cevaplamak için Üye ol