Okul oncesi evde yabanci dil egitimi

yesimk soruyor: 7

Ne zaman başlamalı.

Tabi ki mümkün olduğunca erken ama kendi dilini tam öğrenmeden ikinci dile başlamak çok doğru gelmiyor bana. İpad için çok güzel uygulamalar var. İngilizce renk sayı hayvan gibi kavramları öğretiyor. Bir uygulamada harfleri öğretiyor. Tabi telaffuzlar bizim alfabeden farklı kafa karışacak yani.

Okul oncesi evde dil egitimi için tavsiyeleriniz var mı.

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


yesimk

Yani aslında bence de renk sayı hayvanların ingilizcesini öğrendi diye yabancı dil öğrenmiş olur mu, hayır. Dialog kurması ya da duyması gerekli. Babamiz da İngilizce öğretmeni aslında.


ozgu_naz

kulak dolgunluğu çok önemli dilde.ablamın oğlu 3.5 yaşında ama ablamın merakından bu işi kapmış götürüyor.abartmadan renkler,hayvanlar gibi şeyleri öğrenebilirler.anaokullarında ingilizce öğretmenleri var nihayetinde.çocuk meraklı ve istekliyse öğrenecektir zaten


canata

İngilizceyi su gibi konuşacaklar derler okullarda,meb te aynıdır ingilizce müfredatı.Çocuklar öncelikle anadilini öğrenmeli,psikologların dediği de bu zaten.Eglenceli sekilde kelime öğrenmeleri,sevmeleri önemli,iler ki yaşlarda eğitime sempatik bakmış olacaklar.Yani ingilizceyi şöyle böyle veriyoruz reklamlarına aldanmayın.


pag

Ben 2 kizima da basladim..kendim de ing egitmeniyim ve Amerikali egitmenimle birlikte ozel gruplar da yapiyoruz...cocuklar inanilmaz alici..cok iyi gidiyor..bu zamanda ing. Cepte olmali..ilgilenen olursa da ozelden yazabilir


pag

Anadillerini ogrenmede bir sakinca olusturmuyor yabanci dil edinimi dileksu..:)..ancak, anne baba Turk ise 3 ten once vermeden, gelisimi takip edilmeli.


CokBilmis

Hayvanları renkleri farklı bir dilde söyleyince yabancı dil öğrenmiş olmuyor ki? Cümle ve gramer yapısını algılamışsa ancak o zaman yabancı dil öğrenmiş sayılır. Ben kızıma tavşan kelimesini Rusça zaycik diye öğrettik mesela. Konuşmayı bilmeyen cocuk için tavşan da zaten tamamen yabancı bir kelime. Hiç garipsemedi, tavşan yerine zaycik diyor. Masa yerine zaptirup desem, o da öyle diyecekti. Yabancı dil öğrenmek bu değil bence.


pag

Cokbilmis cok haklisin:)...gunluk kullanimlara hakimiyet kazanmasi ve gerekli uyarlamalar yapmasi esas olan. Cok sukur ben de kizlarim da verdigim bu sekil derslerde bunun meyvalarini almaya basladim...sadece miniklete degil, buyuklere de yabanci dili kelime hammaligi yaparak vermeye calismak cok yanlis.Cevaplamak için Üye ol