Bebekler aglamasin diye herşeyi yapmak ne kadar doğru.

blueangel soruyor: 10

ayrılma korkusu vs herşeye ağlayan hiçbir şekilde tatmin olmayan bebeklerin her istediğini yapmaya uğraşmak sürekli yapışık yaşamak tuvaletin kapısının önüne koyup kendini izletmek ne kadar doğru ? uzmanlar tam tersini söylerken . bırakın ağlasin derken . ağlamak bebeğe zarar verir mi yoksa tatmin olmayan bebeğe yetemediğini düşünen annenin psikolojisi mi zarar verir.?

Bu soruyu cevapla


77 Cevap


blueangel

o nefesini tutmalar benim o üç ay yere hiç koyamadığım hep kucağımda ağlar durumda olduğu zamanlar vardı . aglamasina izin verince onlar da geçti efendim nasıl okuyorsunuz acaba.


blueangel

kola meyve suyu vs. sofrada ne içiliyorsa istiyor ama ağlamiyor tıkanma numarası yapıyor vermiyorum ben çünkü bardağı değil şişe yi içer yemek yemez yemekten sonra az veriyorum sadece .ben şu anda ameliyatlı olduğum için üstümde . normalde at olurum gezdiririm dans ederim evisleri harici sürekli onunla ilgileniyorum hala ilgi istemede azalma yok . ağlama da var. nasıl okuyorsunuz acaba ya.


ipekkusgoz

Empati kurmaya çalışıyorum ama başaramıyorum kusura bakma blueangel. Diyelim ki bugüne kadar bütün ağlatmalarınızın bir anlamı bir vardı, sizi sonuca ulaştırdı az da olsa nefes aldırdı vs vs. Ama kola gibi bir şey için çocuğu üzmenize anlam veremedim. Şimdi nasıl okuyorsunuz ya deyip beni suçlayacaksınız muhtemelen ama bebeğin olduğu yere getirdiğiniz içeceklerin içinde kolayı saymanız bile şaşırttı beni.


CokBilmis

Blueangel, cocuk sizin ilginizi çekmek için nefesini tutmuyor, tıkanma numarası yapıyormuş. Özür dilerim yeterince dikkatli okuyamamışım. Yalnız sonuc değişmiyor: cocuğun ağlamasına ilgisiz kaldığınız için o da farklı yöntemlerle ilginizi elde etmeye çalışıyor.

Ben ameliyatlıyken 18 aylık kızımı emziriyordum, dolayısıyla hep üstmdeydim gercek anlamda :) zor bir donem gerçekten ama keşke bebeğinize biraz daha ilgi gösterecek zamaniniz ve enerjiniz olabilseymis.


emel_omer_f

blueangel benim oğlan da seninkinin bir değişik versiyonu,doğdu nefesini tuttu,6 ay koliği geçmedi,her isteği için su içmek istese dahi ağlar verene kadar dozu artırarak bağırır.ben görmezden gelmeyi denedim birkaç kez ve odadan çıktım zaman zaman işe yaradı ama inadı değişmiyo ne yapsak da,bizimkiler zor kardeş zor,yaşayan bilirannevebebisi

Benim oglan sabah 8'de dogmustu. Aldigim epiduralin etkisiyle sanirim, butun gun uyumustu.. gelen giden arkadaslarla muhabbet ediyor, negzel negzel, paso uyuyor, cok da zor degilmis nan bu is diyorduk :p (simdi burda, bi tarafimizla guluyoruz :p )

Aksam 8 olup da herkes evine gidince, ben bebeyle tek basima kaldigimda, oglan zink diye uyanmis, aglamaya baslamisti. ( ilk gunden belliymis babasi kilikli :p disi seni yakar, ici beni olacagi :p ) neyse... yatagin yaninda, mini bir besikte yatmasi gereken hazret, memede dalip, kucagimda misil misil uyurken, yerimden dogrulup besige dogru 15 derece egilmemle birlikte ciyaklamaya basliyordu. Geceyarisi 3'e kadar, emzir, uyut, yerinden dogrul, uyansin, aglasin, tekrar emzir, sakinlessin, yerinden dogrul...! talimiyle gecmis, en sonunda pes ederek, oglani yanima, yataga yatirmistim :p ha bi de, oo beyefendi, olmaz ama boyle, hadi bu aksamlik boyle olsun ama eve gidince biter bu is, pasa pasa yataginda yatarsin haaa! diye de gozdagi vermistim (hahhaa bi da bi tarafimizla gulelim hep birlikte :p)

Eve geldik.. 5.5 sene oldu.. herif hala bizimle yatiyor :p hatta yetmedi, okeye dorduncu geldi :p hanim sultan da bizim odaya kuruldu :p

Benimkiler ana karnindan boyle cikiyor arkadas :p bi cool genimiz yok ki soyle pambigh gibin cocuklar uretek :p nerde kabak kafali, sumuklu, lastik pabuclu bebe.. hep bize hep bize :p


ozlemada7

Benim kizimda tam bes ay agladi masallah surekli,o aglarken ben hicbirsey yapamadim,hep careler aradim,baska biseyi var dedim,surekli doktor doktor gezdim,yemek yemek bile gelmezdi aklima o aglarken,kayinvalidem ve annem olmasaydi ben kendime bakamazdim eminim,bes aydan sonra yavas yavas azaldi aglamalar da biraz kendimize geldik,ama asla bi kenara koyup aglamasina musade etmediim,aglayacaksada kucagimda aglasin dedim,kucagimda uyuyup kalinca rahatca uyusun diye kipirdamadim yerimden.simdi buyudu tabi,ama ben hala aglatmamaya calisirim,bende oyle uc gun aglamasina musade edecek sabir hic olmadi,olmayacakta eminim.


babu

Dun bir deyis okudum, bilinen bir sozmus ama ben ilk kez duydum, bu soruyu ve yanitlarini hatirlatti bana paylasmak istedim: akillari pazarda satmaya baslamislar, herkes gidip kendi aklini almis...CokBilmis

Babu, ben akıl vermeye bayılırım :) fakat bu bir yana cocuklara uygulanan maddi manevi şiddete dayanamıyorum. Kimseyi de kırmak istemiyorum. Hayat şartları çok zor biliyorum ekmek aslanın ağzında artık. Özellikle lohusa anne için hayat çok zor. Anne yalnız, tecrubesiz, yardım görmüyor, sürekli elestriliyor, yeni bir hayatın sorumluluğunu tek basına üstleniyor. Bir de ev ısı yapmak zorunda, diğer cocuklarına da bakmak zorunda, hatta belki ev dısında da çalışmak zorunda... Maddi koşullar gün geçtikçe zorlaşıyor zaten. Hepsini de çeken bilir.

Ama şu bir gercek ki çocuklara eskiden bu kadar şiddet uygulanmazdı bizim ülkemizde. Amerikalılar filan kemerle döve döve cocuk eğitirlermiş ama buralarda cocuk hep simartilmis, el üstünde tutulmuştur. Şiddetin gerekli olduğunu da savunan olabilir ama ben dayanamıyorum bu fikre. İnsanların birbirlerine ve diğer canlılara maddi manevi şiddet uygulamalarının normal olduğunu düşünmelerini istemiyorum.


emel_omer_f

şiddet kim biz kim :)) zaten kucak bebesi ettiğimizden ya bu çektiklerimiz hala tepemde,ücretsiz izni kesicem vericem bakıcıya diyorum ne mümkün yüreğim dayanmıyo.otelde yabancı turistlerin bebesi mum gibi ne ağlar ne yemek nazı yapar bizimkiler ciyak ciyak türk ailesi olduğumuz 1 km den belli olur,disipline edilmeleri şart ama yaklaşımı beceremediğimizden vıcık vıcığız.ayarı yok ki benimkinin açtımı ağzı kapanmıyo. zaten doğdu hastanede yattık nefesini tuttu,sonra gazdan ıkına ıkına 45 günlük fıtık oldu hadi ameliyat olduk.nazlı büyüdü halen nazlı ağlamasın diye dönüyoruz etrafında o da maymun gibi kullanıyo bizi.sonumuz hayrola yani demem o gerçekten kolay bebekle zor bebek çok fark ediyo o yüzden yaklaşım maklaşım yalanCevaplamak için Üye ol