Bebekler aglamasin diye herşeyi yapmak ne kadar doğru.

blueangel soruyor: 7

ayrılma korkusu vs herşeye ağlayan hiçbir şekilde tatmin olmayan bebeklerin her istediğini yapmaya uğraşmak sürekli yapışık yaşamak tuvaletin kapısının önüne koyup kendini izletmek ne kadar doğru ? uzmanlar tam tersini söylerken . bırakın ağlasin derken . ağlamak bebeğe zarar verir mi yoksa tatmin olmayan bebeğe yetemediğini düşünen annenin psikolojisi mi zarar verir.?

Bu soruyu cevapla


77 Cevap


Demet_y

yazıları okuyunca kendi cocukluguma döndüm bende baba arkasından aglayan bır cocuktum babamın bazen beni iş yerine götürdüğünü bilirim :)))) .Bu bende her istegimi yaptırırım hissi uyandırmadı tam tersi HER İHTİYACIM OLDUĞUNDA BABAM YANIMDA diyorum halada öyle :))) MSTF arkadaşım Allah bozmasın ilişkinizi :)


mstf

Amin. Hepimizin inşallah.
Sizlerin fikirlerini çok önemsiyorum, o yüzden hepinize çok çok teşekkür ederim.
Benim babamla olan ilişkim çok resmiydi. Hala öyle. O yüzden ben Emir'le öyle olmak istemiyorum. Daha arkadaşça, daha candan olmak istiyorum. İnşallah öyle olur :)


Demet_y

kesinliklle katılıyorum sana :)))) babayla ilişki kuramayan çocuklar herzaman  yarım kalıyorlar bence . bende eşimi her oyuna her kızımızla ılgılı her etkınlıge dahil etmeye çalısıyorum :))


mstf

Heyecanla bekliyorum bende biraz daha büyümesini. Hafta sonları onu gezdirmek eğlendirmek istiyorum :) Beraber vakit geçirmek, onu iyi yetiştirmek istiyorum. Eşimde zaten sizin gibi öyle olmamı çok istiyor.


Demet_y

Çok sevindim her bebeğe sizin gibi baba diliyorum :))) sevgiyle büyüyen çocuktan hiç korkmuyorum o yolunu mutlaka bulur .. 


asyaperi

merhaba bebegınızı kucagınıza almanın yada sevmenın bır olcusu olmamalı bakmayın sız kımseye bebegınız ıstedıgı surece kucagınıza alın sevınde cocuklara sınırlar kucaga almayarak sevmeyerek cızılmez emın olun, zamanı geldıgınde yasına uygun olculerde koyarsınız sınırlarınızı sımdı tadını cıkarın kızımla esımın en keyıflı anları sabah esım ıse gıtmeden once gecırdıklerı o kısa 10 15 dakıkadır, hayranlıkla , mutlulukla ızlerım onları hersabah  muhtemelen kızımında ılerde buyudugunde en guzel cocukluk anıları olcak babasıyla gecırdıgı bu keyıflı sabahlar ,


mstf

Teşekkür ederim asyaperi, önerilerinizi dikkate aldım. Sırf kucağa alışmasın diye hem kendimi hem onu bu sevgiden mahrum etmeyeceğim :)
Cevaplamak için Üye ol