7 yaş geceleri çiş kaçırma

NihanUgun soruyor: 5

7 yaşındaki yeğenim geceleri 2 saate bir tuvalete kaldırılmasına rağmen bazen 4 seferi bulacak şekilde yatağına çişini yapıyor. Kendisi de bu durumdan çok rahatsız.
Son zamanlada bir kuzeni(benim oğlum) olmasından dolayı bu şikayetin iyice artmış olması bize sorunun psikolojik olabileceğini de düşündürüyor. Bu yaşta böyle bir sorun yaşayan var mı? Nereden başlamak lazım bir ürolog mu, dahiliyeci mi, pedegog mu? Kendi doktoru bunun bir sorun olmadığını söyleyerek bizi çıldırtıyor!

Bu soruyu cevapla


5 Cevap


erkisisi

BU BİR SORUN BENİM BİR YAKINIMDA VARDI HA GEÇTİ HA GEÇECEK DİYE 16 YAŞINA KADAR SÜRDÜ. BİR AN EVVEL BİR PEDAGOĞA GİDİN BANA KALIRSA ÇÜNKÜ BİLDİĞİM KADARIYLA PSİKOLOJİK BİR SORUN BU


yaseminn

nihan benim 5,5 yaşındaki oğlumda da bir kardeşi olmasını çok istemesine rağmen hamile olduğumu öğrendikten sonra çok sık tuvalete gitme sorunu baş gösterdi. geceleri sorun olmuyor, hiç altına da kaçırmadı ama gündüzleri çok sık tuvalete gidiyor ve çok sık gittiği için de çok az çiş yapıyor. bu durumun ismi aktif mesane sendromuymuş. geceleri alta kaçırma da olabilirmiş. bilmiyorum yeğeninde gündüzleri böyle bir sorun var mı ancak biz pek çok tahlil yaptırdıktan sonra hiçbir sorun çıkmayınca ürologa gittik. çocuk ürolojisi diye ayrı bir branş olmadığı için çocuklarla da iigilenen biri profesor iki ürolog bulduk, ayrı ayrı ikisiyle de görüştük. ikisi de aynı teşhisi koyup aynı şurubu verdiler, şimdi ona devam ediyoruz. birkaç aydır sürüyor, doktorlar çok çabuk iyileşmeyeceğini söylemişlerdi. 


senayc

ilinizi bilmiyorum ama ankara da hacettepe hastanesinde çocuk üroloğu var.  Hatta biz oğlumun sünnetini çocuk üroloğuna yaptırmıştık,muayenesinde.


NihanUgun

Teşekkür ederim hepinize önce bir urologa gidelim o zaman birsey çıkmazsa pedegoga Yasemin şurubun adı nedir Şenay malesef istanbuldayiz


yaseminn

şurubun ismi üropan.Cevaplamak için Üye ol