paston pusetler rahat değil mi?

ozgu_naz soruyor: 10

 bazı annelerin baston pusetlerin uzun süre kullanımında bebeği rahatsız ettiğinden şikayet ettiklerini duyuyorum. aramızda baston pusetten rahatsız olan varsa yerine nasıl bir ürün ikame ediyor , tavsiyeleriniz neler. artık arabamıza sığmıyourz ve bu puset arama işi beni çok yordu. bu arada hiç Jane sonic puset kullanan var mı?

Bu soruyu cevapla


11 Cevap


aysin84

merhaba..bız yaklasık 10aylıktan ıtıbaren baston pusete gectık..maclaren quest kullanıyoruz..çok mennunuz..dogukanda çok rahat..saatlerce uyuyabılıyor..çok hafıf..rahatca tasınabılıyor..bız mennunuz kısacası..sevgıler :)


lopikcim

maclaren quest sport kullanıyoruz, hafif ve kolay katlanabilir bir puset, ama tam yatmıyor haberin olsun..Zaten artık kızım pek pusette durmuyor, çoğu zaman yanımıza almayı bile unutuyoruz, tek derdi yürüsün koşsun, ortopedik ( yan basma) problemi dolayısıyla yürümesini biz de daha çok tercih ediyoruz...


ozgu_naz

maclaren techno xt idi son kararım ama satıcı yukarda sorduğum arabayı önerdi. maclaren artık türkiyeye gelmiyor dedi. ayhan çocuğun sitesinden biri ile konuştum. gene bana saraçhane yolları görünüyor:)


lopikcim

ben de saraçhaneden almıştım..Az da olsa fiyat da piyasaya göre daha iyi hem orda


ozgu_naz

ayhan bebe mi çocuk mu hani şu internet sitesi olan.saraçhanede şubesi varmış konuştum dün acayip fark var piyasayla.gokalpileseyrialem

baston pusetleri tam yatış özelliği olmadığı için tutmuyor bazı anneler. çocuklar yarı oturur pozisyonda uyuyorlar. Ama yeni çıkan modellerde tam yatışta varmış galiba bir araştır istersen yoksa çok hafif ve kullanışlı bence de.


CokBilmis

Yatağında kendi kendine uyumaya alışan çocukların handikapıdır baston puset :)

Benim kızım da asla uyumadı içinde. Çok uzun süre de oturamıyor baston pusette. Ama neticede bir ihtiyaç. TAtile gittiğimizde yanımıza alıyoruz, yeni bir şehir gezerken ya da 5 yıldızlı otel içinde kullanımı rahat. Caddeye filan yürüyüşe çıktığımızda yada sahile indiğimizde kısa süreli kullanıyoruz. Uzun süreli kullanımlarda ise ilk aldığımız, ağır, geniş ve tam yatan pusetimizi alıyoruz yanımıza.


yasemin_ekin

İki tane baston puset kullandım.


İlki, Chicco Caddy idi. Ekin 9 aylıkken kullanmaya başladık. 24 aylık (13-14 kilo) oluncaya kadar devam ettik. Ekin o pusette çok güzel dolaştı, uyudu, hiç de rahatsız olduğunu görmedim. Daha doğrusu, rahatsız olan çocuk pusetinden 3 saat uyumaz herhalde diye düşündüm. Bu süre içinde günde ortalama 3-4 saat sürdük puseti. Cadde, sokak, bayır çayır, kum deniz kullandık. Uçaklara bindik, taksilerden indik. 

Sanirim Pazar alışverisi yukunu biraz fazla abarttıgım bir gunden bir süre sonra, arka iskeletinden parçalandı. (bu 17. ay civarina denk geliyor.) Servis o parcayi degistirdi, bu sefer daha dikkatli kullandım ancak kızım kilo alıyordu. Bu durumda da 24. ayın sonunda yine aynı yerinden kırıldı ve elimizde kaldı. Ancak şunu da belirteyim, biz çok ama çok kullandık pusetimizi. Ve pu Caddy bizim çok kahrımızı çekti. Kesinlikle "sağlam değil" diye bir intiba oluşmasın. Sağlam ancak onun da bir limiti var.

24. ayın sonunda, yeni bir puset arayışına girdik. Öncelik sağlam ve hafif olması idi. Fiyatı da makul olsa iyiydi. En çok önerilen Caddy bizim için klioya takılıyordu. Biz de Maclaren Triumph aldık. Gittigidiyor'dan, sıfır, kutulu ancak pyasanin yarı fiyatına buldum. Kaçırmadım aldım.

Çok memnunum. Sağlam, Ekin içinde sanki yatağında uyuyormuş gibi rahat uyuyor. Tam yatmıyor ancak bence bu belli bir boyu aşan bebeklerde çok da gerçekçi degil. Sırtının eğilmi olması yetiyor. Kızım sola kıvrılıp yatıyor. 2-3 saat mutlu mutlu uyuyor.

2 yas sonrası -tabi ki bebekten bebege göre değişebilir- ancak benim gözlemledigim su: Tamam daha az puset kullanıyorlar, kendileri yürümek istiyorlar; ancak yoruldukları zaman da oturmak ya da kucak istiyorlar. 15 kiloya ulaşmış 2 yasındaki bir cocugu kucakta 5 dakika bile taşımak işkence oluyor.

Jane Sonic kullanmadım ama duydum. Jabe'nin iyi bir marka olduğunu biliyorum.

1 yaşını geçmiş çocuklarda, pusetin ağırlıgı da önemli bir kriter oluyor. Puset+ çocugu taşıdığınız için, puset ne kadar hafifse, siz de o kadar rahat ediyorsunuz. Bu sebeple, bence puset alırken göz önünde bulundurmanız gereken kriterler:

1. Ağırlığı... (Bence 4 kilo civarında olmalıdır bir baston puset.)
2. Manevra kabiliyeti... (Caddy ve Maclaren bu konuda gayet iyi)
3. Oturma yerinin rahatlığı, geneişliği.  Çocuk büyüdükçe, pusete sığamama gibi bir durum var. Şu aşamada sorun olmaz ancak 1 yıl sonra eminim ki Caddy dar gelecektir. Evde ikisi de olduğu için çok rahat karşılaştırma yapıyorum, Maclaren Triumph, kesinlikle Caddy'den daha geniş.
3. Yatma pozisyonu. (Caddy ve Triumph bu konuda aynı gibiler, Triumph biraz daha fazla yatıyor olabilir)

Ekstra kriterler:
1. Puset altı file (Caddy'de yok, Maclaren de küçük de olsa var)
2. Güneşlik (İkisinde de var, ancak Caddy2nin ki çabuk deforme oluyor, Triumph daha dayanıklı ve geniş.)

 
CokBilmis

Ben de 1 yaşından sonra Maclaren Triumph aldım ama içinde 1 kere bile uyumadığı gibi yarım saatten fazla da oturmadı :)


atb

merhaba, biz direkt maclaren quest sport aldık, tam yatmıyor ama tecno dan hafif. oğlum çok ağır ve sürekli kucak istiyor, evin içinde pusetle geziyoruz. içine sevi bebe bel yastığı aldım,  eğimli tam yatış pozisyonu yarattım. puset hafif, saraçhanede ucuz, türkiyeye geliyor merak etmeyin. vipbebek.com sitesi ithalatçısının sitesidir. biz saraçhaneden 500 tl ye aldık, iki ay önce.Cevaplamak için Üye ol