sezeryan

esma66 soruyor: 9

benim 4 aylik 1 kızım var we 1 aylık hamileyım sezeryanla gerçekleşti dogum 

doktor dikişlerimin yirtilabileceğini soyledi bu yuzden doğurmamı
tavsiye etmıyor ne yapmalıyım acaba bu doğrumu?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


esma2012

Yani kürtajmî ol dedii


gpsyfr

ben ikisini de sezeryanla doğurdum hemde aralarında 11 ay var,siz hesap edin işte:)))bu arada birşey olmaz demiyorum ben kesinlikle herşeyin riski vardır,ama ben riski göze alıp doğurdum tomtişimi,karar sizin,sevgiler....


colpang

Başka doktorlardan da görüş alman iyi olabilir. Ayrıca aralarında 11 ay olan, yani bebek 2 aylık iken annenin yeniden hamile kaldığı ve bir önceki de sezeryanla olmasına rağmen diğerini de sezeryanla sorunsuz dünyaya getiren anneler biliyorum. Herkesin yapısı da farklı olabilir tabi,  bu durum da en iyisi bir kaç doktordan tavsiye almak.
Hayırlısı olsun.


ayberke

Bir ardasimin esi tam sizinki bir durumda dogum yapti.Hic bir sey olmadi ama sizdede olmicak diye bir sey soyleyememikicocukannesi

esma66,

siz benim durumuma benzer bir olayı tecrube ediyorsunuz su an. bende kızım 4 aylıkken ogluma gebe kaldıgımı ogrenmistim. simdi oglum 3, kızım 4 yasında. eskilerin dedigi gibi dogan buyuyor iste:)

doktorunuz normal dogumu tavsiye etmiyor diye dusunuyorum. dediginiz riskler sezaryen sonrası normal dogum icin olası riskler cunku. dikislerin yırtılması ve kanama gibi.

sayet doktorunuz sezaryen sonrası normal dogumu tavsiye etmiyorsa haklıdır. zira beni her iki gebeligimde de cift doktor takip etti ve her ikiside aralarının az olmasından mutevellit normal dogumu tavsiye etmediler.

sayet doktorunuz sezaryen sonrası ikinci sezaryen'i tavsiye etmiyorsa yanılma oranı var diyebilirim. birinci ornek kendimi gostereyim size; olası komplikasyonlardan hicbirini yasamadım ogumun dogumunda. keza buradan bir arkadas tanıyorum pespese onunda iki sezaryen'i oldu onda da bir sıkıntı yasanmadı. baska bir doktordan da gorus almanızı onerecegim bu durumda.

sayet doktorunuz su an karınınız icindeki bebek icin dogurmanızı tavsiye etmiyorsa bu onun ne haddine diyecegim! benim inancıma gore, bir bebegin dunyaya gelmesi mucizedir, mukafattır, sukredilecek bir durumdur. bebegin yasam hakkını bir doktorun tavsiyesi ile sona erdirmek, nasıl desem bilemedim, doktara ne denebilir, cok tartarak yazmaya calısıyorum acıkcası su an! fakat beceremeyecegim, ben size kendi hikayemi yazayım en iyisi; aklınızın bir kosesinde olalım benzer bir hayat tecrubesi ile:

http://ikicocukluanne.blogspot.com/2010/11/ogluma.html burada ogluma gebe kalısımı anlatmısım, sizin su an yasadıgınız durumun benim hayatımdaki tezahuru de diyebiliriz.

http://ikicocukluanne.blogspot.com/2010/11/iki-cocuk-annesi-olmak-demek.html burada da oglum dogduktan sonraki yasadıklarımı anlatmısım, iki bebekli olmak nasıldır diye okumak istersiniz belki.

selamlar.
iki cocuklu baska bir anne.


Bahriye_28

iki çocuk annesinin yazdıklarına aynen katılıyorum..... başka bir dkt.ra mutlaka danışın...

imza: arka arkaya  hamile kalıp sezeryanla doğum yapan başka bir anne :))


esma66

  • sabah hastaneye gittim ve cocuk cok kucuk olduğu için görunmedi
  • şu an 5 haftalık haftaya tekrar gel dediler
  •  bebeğin kalbi atmadan almıyolarmış zaten
  • butun hamileliğim boyunca duşuk riskim varmış
  •  ve eğer erken doğum olursa bebek ölu doğcakmış
  •  bende bu risk daha yüksekmiş 
  • ozmn kuçukken aldırmak daha mantıklı gelmıyormu 6-7- aylıkken kaybetmektense ?


ikicocukannesi

esma66,

- gozukmemesi haftasına baglı, oglumu bende gorememistim ilk usg'de.

- haftaya cagırmaları cok normal, haftaya kese gozukur buyuk ihtimal.

- hamileliklerin azımsanamayacak bir kısmında dusuk riski olur, benim dr'larım soyle demisti; bircok kadın hamile bile kaldıgının farkına varmadan dusuk yapar.

- her erken dogum olu bebek degildir. kızım erken dogum mesela, simdi 4 yasında, gayet de saglıklı masallah.

- sizde riskin yuksek olması normal, benim durumumla aynı durumu tecrube ediyorsunuz.

- bana gore gebeligi sonlandırmak,,
ben yazamam buraya.

diger tecrubelerimi ve bilgilerimi yazdım.

selamlar.


gpsyfr

tekrardan merhaba,ikiçocukannesinin dediğine birebir katılıyorum,benim de ikinci kızımda kalp atışını duyamadılar ve probla bakıldı,düşük riski bende de vardı hatta çok fazla kanamam oldu,bir keresinde o kadar çok kanamam olduki kesin düştü diye düşünmüştüm ama şu an gayet sağlıklı bir bebek ,ayrıca erken doğumda olmadı tam zamanında,planlandıığı gibi geldi,siz eğer aldırmak istiyorsanız(herkesin tercihi farklıdır) bunları önünüze koyup bunlara inanmak isteyebilrisiniz,seçim sizin sonuçta ama pişman olmayacağınız seçimler yaparsanız hayatınız daha az etkilenir,zor bir dönem gayet iyi biliyorum,kendiniz için doğru kararı verirsiniz umarım, sevgiler....


Cevaplamak için Üye ol