sütten kesme :)

merhaba kızlar kızıma memeyi bıraktırmayı düşünüyorum. Yara bandı yöntemini deneyeceğim .peki bıraktırırken sütü sağmalı mıyım ve sizler ağrı olduğunda ağrı kesici aldınız mı?

Bu soruyu cevapla


2 Cevap


shrkm

Ben şu anda oğluma sütü bıraktırıyorum. Bugün 4.Günümüz yara bandı yöntemini kullandım 25.5 aylık . Gündüzleri hiç zor olmuyor Arada bir gelip göğsüme dokunup ufff diyor . Gidiyor ilk gece zordu 2.5 saat ağladı 2.gece 1.5 saat mızmızlandı . Dğn gece işe 3 er kere 20 dk uyandı ama daha kabullenmiş gibiydi. O kadar korkuyordum ki çok zor olacak diyordum .tahmin ettiğimden daha kolay oldu . Ben hiç ağrı kesici kullanmadım. Bol bol nane yedim sütü azaltırmış birde zaten o kadar bol süt yoktu yine de vardı ama he bir de 3 gece tam uykuya daldığında o farketmeeden 3 kere emzirdim hem hemen bağışıklığı düşmesin diye. hemde göğüslerim şişmesin diye gece son kere emzirdim.çok hüzünlendi.m... Böyle yani . Kolaylıklar dilerim .


karam32

Yavaş yavaş emme sıklığını ve sayısını azaltarak biraktirsaniz! Ben öyle yaptım pek zorlanmadim.. belki sizin içinde kolaylik olabilir.Cevaplamak için Üye ol