6.ay aşısından sonra banyo

mantarsote soruyor: 9

Bugün 6.ay aşılarımızı olduk. Normalde aşıdan önce banyo yaptırırdım. Ama dün sularımız kesik olduğu için banyo yaptıramadım. Bugün sabah aşı oldu kızım, akşam banyo yaptırmamda bir sakınca olur mu?

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


MCA

ben 4. ve 6.ay aşılarından hemen sonra banyo yaptırdım (bikaç saat sonra eve geldiğimizde) hiç bir sorun olmadı. dr kadir tuğcu yıkayabilrisiniz diyor. sanırım bcg aşısı hariçti ama.


ema

Şuana kadar olan aşılarımızdan sadece verem aşısından sonra 3 gün yıkmayın dediler.Diğer aşılarda sorun olmuyor.Yıkayabilirsiniz..


mantarsote

Teşekkür ederim cevaplarınız için.


asklepios

Bizimki de bugün 6. ay aşısını oldu ve birazdan banyo yapacak. Tüberküloz dışındaki aşılardan sonra banyo yaptırmamanın tıbbi bir dayanağı yok. Sadece çok sıcak suyla yıkayıp ateşini yükseltmemeye bakın.mantarsote

Aşı olalı 12 saat oldu, yükselmedi ateşi çok şükür, gece yükselme ihtimali var mı? Her saat ölçmeli miyim?


Meowwow

ben nerede dogdugunan beri her gun yikiyorum oglumu, butun asilarda yikandi ki, asilari kanatti,morardi, genede yikadik hic bir sey olmadi. simdiye kadar atesi cikmadi, sanirsam atesi cikicak diye bir sart yok. huysuzlanirsa ve yanaklari, alni sicak ise olcun isterseniz.


asklepios

sevdebilge, ben gün içinde 2-3 saatte bir ölçtüm, gece uyanırsa ölçerim, ki normalde sabaha kadar uyanmaz, uyanmazsa ölçmeyeceğim. Aşıdan sonra 1/2 ölçek calpol verdim, yatmadan önce de 1/2 paranox-S fitil koydum. Aşıdan sonra mutlaka ateşlenecek diye birşey yok.


mantarsote

Bana da fitil koymamı önerdiler ama huzursuz değildi, akşama doğru biraz huzursuzlandı, banyo yapıp mamasını yiyince rahatladı. Ateşi de yükselmedi. Bu nedenle fitil vermedim. Gece aniden yükselir mi bilmiyorum, bundan endişe ettim. Yoksa uyandırmak istemiyorum, uykusu çok hafif zaten. İlk 12 saat yükselmemesine rağmen sonradan ateşi çıkan var mı diye merak ettim. Teşekkür ederim. Geçmiş olsun size de.


aktiva

Benim oğlum da 4 haziran da olacak 6.ay aşısını. Sağlık ocağındaki hemşiremiz tok karnına gelsin dedi. Bir de o gün banyo yaptırmayın dedi. Ben oğlumu doğduğundan beri her gün yıkıyorum fakat hemşirenin dediğine de uyuyorum aşılardan sonra. Yani muhtemelen aşıdan sonra ertesi gün yıkarım.


Cevaplamak için Üye ol