6 aylık bebekler

neda35 soruyor: 4

6 aylık bebeği olanlara soruyorum acaba bebekleriniz kaç kilo,netten normal değerini öğrenmeye çalışıyorum ama çok geniş aralıklar veriyorlar,ve boyu acaba benimki normalmi değilmi kıyaslayarak anlasam bari demiştim saolun

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


Caglam

Bunu bulmanın en kolay yolu, literatüre göre beş aylık bir bebek doğum kilosunun iki katına ulaşmış olmalıdır, senin minik kuşun altı aylık olduğuna göre doğum kilosunun iki katına, sağlıklı bir bebeğin alması gereken asgari kilo olan 600 gramı eklersin, eğer örtüşüyorsa sorun yok demektir. Mesela benim kızım şu an tam 5 aylık, 3.550 doğdu, şu an 7 kilo 700 gram:)


oglumicin

benim bebeğim 7 ayını doldurmak üzere.. 6 aylıkken kontrolde kilosu 8780 gr. boyu 73.5 cm. çıkmıştı. ama benimki uzun bir bebek.. pediatri portalındaki doktorlara bebeğininboy ve kilsounu yazıp gelişimini değerlendirtebilirsin..


selencem

Bence kiyaslama yapmayin, her bebek farklidir. İnternetteki tablolardaki o genis aralik limitleri icindeyse mormal demektir. 8 aylik oglum 8 kilo ve boyu 70 cm. Kilosu diger bebeklere gore az ama limitler icinde ve saglikli oldugu surece sorun yok :))


neda35

ilginiz için saolun bir fikir edinebildim selin ortalama bir bebekmişCevaplamak için Üye ol