Grip oldum, 2,5 aylık bebeğimi nasıl koruyabilirim

guven soruyor: 3

Merhaba, kızım yarı mama yarı annesütü ile besleniyor. Ben grip oldum, boğaz ağrısı, nezle, ev ofiste çalışıyorum tüm gün kızımla birlikteyim, yatağı bizim yatak odamızda aynı odada uyuyoruz, ben besliyorum, sık sık elimi yüzümü yıkama, kendim için C vitamini içme dışında kızımı nasıl koruyabilirim. Tecrübesi olanlar. 

Bu soruyu cevapla


3 Cevap


Meryem_

Ben cok agir hasta olmadigim surece hep emzirdim. Anne sutuyle bebege gecen antikorlar sayesinde korumus oldum bebegi. Dolayisiyla tavsiyem, bol anne sutu vermen yonunde olacak. 

Cok gecmis olsun. Saglicakla :)


solemio

Merhaba,

Ben de yakın zamanda grip oldum. Bebeğim hem anne sütü hem de katı gıda ile besleniyor. 7 aylık. Aslında bebekler emdikleri sürece bağışıklık sistemleri çok yüksek ve kolay kolay hasta olmuyorlar. Ama ben yine de emzirirken maske takıyordum. Aynı zamanda günlük rutin işlerini de yaparken de maske takıyordum. ve çok fazla yakın temastan, yani burun buruna olmaktan da kaçınıyordum.

Ve kendin için de bol bol c vitamini dopingi şart. Ihlamır, içine bal ve limon... portakal, mandalin.. ve hatta ben ısıra ısıra limon bile yedim. Ve kısa zamanda ayağa kalktım...

Geçmiş olsun.. en kısa zamanda iyileşmeniz dileğiyle...


neyran

Merhaba,

Eğer sizin akşamları başka odada yatma imkanınız var ise iyileşene kadar bebeğinizle aynı odada yatmayın.

Evinizi sürekli havalandırın. Özellikle bebeğinizin yattığı odayı.

Maske kullanın.

Bebeğinizi emzirmeye devam edin.

Parasetamol içeren ilaçları (parol, minoset (minoset plus değil)...) alabilirsiniz.

Çok geçmiş olsun.....

Cevaplamak için Üye ol