Aşırı bağımlılık

mariposita soruyor: 1

özellikle son zamanlarda çok düştü oğlum bana. nefes aldırmıyor, sürekli bir mızıldama,huzursuzluk..

bırakın başka odaya gitmeyi aynı odada bile dip dibe duracağız yoksa basıyor çığlığı. wc ye gitmek bile işkence. çocuk ağlamaktan kendinden geçiyor resmen. sürekli kucağımda, yanımda,yöremde durmak istiyor. tamam ayrılık kaygısı ama bu kadar da olmaz ki. boğuluyorum artık!

onu emanet edecek hiçbir yakınım yok. kendime zman ayıramıyorum. eşim akşamdan akşama,o da mızırtısına dayanamıyor. herşeye ağlar oldu. dayanamıyorum artık,sinirlerim çok bozuk. bu aylardaki bir bebek etrafı keşfetme derdinde olur. kucakta durmaz,sıyrılıp sıyrılıp aşağı iner ama bizimki koalanın ağaca yapıştığı gibi yapışıyor bana.ilgisini çekecek nesneler veriyorum önüne oynasın diye 1- 2 dakika sonra sıkılıyor herşeyden. onu oyalayacak hiçbirşey yok. anında anlıyor yanından ayrıldığımı.

bir de korku olayı var. herşeyden korkuyor, irkiliyor. ne süpürge çalıştırabiliyorum ne blender. sifon sesine, öksürüğüme, aksırığıma herşeye. sokakta korna seslerine...

çok yıprandım artık. annelik tat vermiyor. ona bağırmak istemiyorum vicdanım sızlıyor ama kendime hakim olamıyorum.hele kusmalarına hiç tahammülüm kalmadı. kısır döngü sanki. benim tavırlarımdan etkileniyor. melek bebek olarak dünyaya gelmişti halbuki...

bu bir soru gibi de olmadı aslında, dertleşme diyeyim,moralim çok bozuk. vicdanım sızlıyor.bir çıkar yolunun olduğunu sanmıyorum ama üzülüyorum buradaki bazı annelerin çocuklarının bütün huysuzluklarına, mızmızlıklarına ve ağlamalarına nasıl sabırla yaklaştıklarını okuyunca hem de çok üzülüyorum.

Bu soruyu cevapla


21 Cevap


CokBilmis

Ben de şu "çocuğa bağırma" noktasına takıldım.

"Hepimiz bağırıyoruz çocuklarımıza" diyor ya herkes gayet rahat?

Kusura bakmayın, herkes bağırmıyor. Benim Puşu Ninem, 6 tane erkek çocuk büyütüp de bir tanesine bile sesini yükseltmemiş bir anneydi. Ben annemin asla bana sesini yükselttiğini bilmem. Ben de kızıma bağırmıyorum.

Yaptığınız bir işten dolayı vicdanınız rahatsızsa, yanlış yapıyorsunuz demektir. Vicdanınızı sertleştirmeyi tercih etmek yerine doğrusunu yapmanız daha hayırlı olur.
Cevaplamak için Üye ol