Parmak ucunda yürüme

berder soruyor: 7

oğlum 20 aylık.bu aralar bazen gün içinde parmak ucuyla yürüyor.7-8 adım atıp sonra tekra doğru bi şekilde yüüryor.Normal bi durummu acaba

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


gul_duru

iki yaşındaki kızım da zaman zaman aynı şekilde yapıyor ama sürekliliği yok


nnunnis

gayet normal yeğenim de uzun zaman öyle yürürdü küçüüken oğlum da ara ara öyle yürüyor bir sorun olduğunu sanmıyorum.


gulcinozden

oğlum 18 aylık yürümeye başladığı ilk zamanlarda sadece tam bastı.aylardır parmak ucunda yürüyor yere tam bastığı neredeyse yok.


ipekkusgoz

Parmak ucunda yürümek otizm belirtisi olarak görülüyor çoğu kaynakta. Bir ara bizde de vardı,gün içinde bazen yapıyordu. Yine de sormuştum doktora.Sürekli olmadığı için önemli değil demişti. Çok uzun zamandır da yapmıyor zaten. Ama yine de doktorunuza bir sonraki kontrolünde sorabilirsiniz.


SimgeAda

benım kızım da ılk yurumeye basladıgında parmak ucu yuruyordu. ben yurutecten oldugunu dusunmustum ve cok kafama takmadım dogrusu.
sımdı normal her ınsan gıbı yuruyor ama arada parmak ucuna gecıp de yurudugu oluyor ama mesela 1 hafta ıcınde 1 kez o da sadece 4-5 adım.
otızmle ılgılı maalesef cok fazla bılgı kırlılıgı var . bu rahatsızlıgın bırden cok belırtısı var. lutfen aklınıza bunu getırmeyın hemen. dıger belırtılerı de ınternetten arastırıp aklınızı bulandırmayın.
cok fazla anne otızmle ılgılı yasadıgı kabusları (acaba cocugum otıstık mı? sekılınde) burada paylasıyor. ılk gıttıgınızde doktorunuza danısın bu konuyu bence..


gulcinozden

parmak ucunda yürümek otizmin onlarca belirtisinden sadece bir tanesi.kendi adıma konuşayım otizm olduğunu dair başka hiçbir belirti olmadığı için doktora sorma gereği bile duymuyorum.bacak boyları eşit olmayan çocuklarında parmak ucunda yürüdüğü söylenir ama bizimkisi zevkine öyle yürüyor


seres_esra

kuzenimin kızı 16 aylık çocuğun hiç normal bastığını görmedim hep parmak ucuyla acaba yürüteçin bir etkisi varmı?Cevaplamak için Üye ol