Evdeki dağınık oyuncaklar

cemine_ soruyor: 10

Sevgili anneler,

evde salonda dağılmış oyuncaklarla ilgili ne yapıyor sunuz ?
sinirinizi bozmuyor mu :)
çocuğunuz toplasın diye diretim 3 - 4 gün salonda yerde oyuncaklar kaldığında ne yapıyorsunu ?
:)

Bu soruyu cevapla


17 Cevap


cemine_yesil_erik

2 yıl önce bizde de öyle sorun vardı ve salon sürekli dağınıktı gerçekten sinir bozucu.Salonda oyuncağı yasakladım eğer geleceksede oyun bittikten sonra mutlaka kalkacak diye şart koştum ondan sonra sıkıntı olmadı salonda.tabii şimdi 1 yaşındaki oğlumdan dolayı tekrar salona oyuncak gelmeye başladı.Kızım şimdi odasında oynuyor fakat orayıda toplamıyor o zaman bende ben toplarsam çöpe atarım diyorum yada uzun süre vermem diyorum ancak o şekilde topluyor.


nesejoy

merhaba;

çok uzun zamandır salona oyuncak taşınmıyor bizde. mecbur kalıyorsanız da birlikte toplayın. hadi bir sen bir ben.. filan gibi oyunla. benim kızım 9 yaşında ve hala dağınıklık tavan. sizinkisi daha 5 yaşında, o zamanlar büyükmüş gibi geliyor ama aslında hala çok küçükler, kendiliğinden toplamasını beklemek için çok erken.


cemine_

Bazen eve girerken süpriz ayıcıkla karşılaşabiliyorum :)


cemine_

Evet hanımlar yorumlarınızı bekliyorum ?KahveAnne

Toplamıyorum :)

Evin her yerinde oyuncak var, mutfaktaki masaya kadar. Beni rahatsız etmiyor açıkçası. Misafir falan olursa da dertlenmiyorum, sonuçta burası çocuklu bir ev. Evin tamamı bizim olduğu kadar çocuğumuza da ait. Büyüyüp her eşyanın yerini öğrenene kadar böyle gider. Öğrendikten sonra da disiplinin vakti gelir, kurallar koyulur.

O zamana kadar, bırakın dağınık kalsın :))


derya275

Benimkiler daha küçük ama bend3 oyuncak işini sıkıntı yapmıyorum sabahtan dağıtıyorlar  akşam yatinca  Ben toparliyorum sizinki 5 yasinda sanırım kuralli  oynamayı öğretin mesela legolarla oynadı diyelim başka bi oyuncakla oynacak önce legolari beraber toplayın sizde yapın zamanla alışır tek toplamaya benimkiler bazen oyuncak üzerlerine basıyorlar ben kahkahalara boguluyorum hep ben basacak degilim ya 😊😊😊


cemine_

Derya 275 yazdıklarına çok güldüm. oyuncakları dert eden bir anne olarak yanlız kaldığımı düşünmüştüm. ama şunu söyleyeyim ki, oyuncaklara basmak biz annelerin işi :)
derya275

Yalnız bise sorcam ne kadar modernsniiz evde ayakkabı ile mi geziyorsunuzresimler şahane 😆😆😆😆😆😆😆 şahane artık alıştı dağınık oyuncaklarada dışardan biri eve gelse sanirim basmadan yürüyemez 


cemine_

Evet derya eve ayakkabım la giriyorum. Yoksa oyuncaklardan ayaklarım yaralanacak 😀Cevaplamak için Üye ol