İdeal Çocuk Sayısı

balerin soruyor: 6

Sevgil Annelr anne olmayı her kadın diler anne olan her kadın mutlu ve umutludur.Peki İdeal olan çocuk sayısı kaçtır;Hani derlerya Tek Çocuk Hiç,İki Karar,Üçü Zarar diye Sizce Kaç?

Bu soruyu cevapla


26 Cevap


sunny

2 çocukla çalışan kadınlar çevremde hep pişman o yüzden çalışılacaksa çocukları iyi büyütebilmek yarım yamalak olmaması için 1 çocuk diyorum. Çocuklara da yazık, sırf 2 tane 3 tane olsun diye düşünmemeliyiz. Düşünmemiz gereken bu iş temposunda 2 tane 3 tane çocuğa karşı ne kadar annelik yapabiliyoruz ? Hepimiz çok iyi biliyoruz ki doğurmakla anne olunmuyor.


ColukluCocuklu

gpsyfr; bende ikinciyi büyük istekle yaptım ama şuan çok erken yapmışım demeye başladım çünkü gerçekten çok yorucu bu kadar yakın yaş olunca. oysa en az 3 çocuk istiyordum ama şuan 3. yü hayal bile edemiyorum. Acaba daha yeni olduğu için mi? Zaman geçince sizin gibi 3-4 ister miyim ki:)) Bende yüksek lisans yapıyorum ama bu gidişle hep yapıyorum diyeceğim mezun olamayacağım galiba;)

Çocuk olayı herkesin de söylediği gibi kişiye ve şartlara göre değişen bir durum.


gpsyfr

sevdayasar;ilk zamanlar zorluyor tabii biraz,lohusalığın etkisi ,büyük bebeğin kardeşe alışamamsı ,çevre v.s. ama emin olunki biraz zaman geçsin küçük de bi 4-5 aylık olsun iyiki de yapmışım diyorsunuz,sizin iç,nde bulunduğunuz bu dönem biraz zor ,ama emin olun geçiyor,yüksek lisansa gelince tez aşamasındaysanız evde bebeklerden fırsat buldukça yavaş yavaş araştırmanızı yapabilirsiniz,ben öyle yapmıştım,sevgiler ve kolaylıklar...


iflah_olmaz

bence olay yine parada biter arkadaşlar.param olsa doğurganlığım devam ettiği sürece 3-4 doğururdum.büyüme aşamasında bakıcım olsa evde yatılı,işten geldğimde yemeğimi yapan olsa:-))))eğitimide süper olurdu tabi yurtdışında okuturdum bebelerimi:-))

işin şakası şuna inanıyorum şu türkiye şartlarında benim kafadan insanlar doğurmalı arkadaş.yoksa virüs gibi yayılan son yılların kafaları iliğimizi sömürüp bizi eve kapatıp yaşamdan silip atacak yavvvvvv.

eğitimli kaliteli bebem olsun 1 tane diyorum.10 tane orda burda kahvede koca evinde yaşayacağına.tabi bu benim fikrim benim kafam.

 

 


gpsyfr

iflah_olmaz kesinlikle sana katılıyorum,eğitimli insanlar çoğalmalı ki ülkemizin şu halinden kurtulalım,özgürce istediğimizi söyleyebilelim,bebelerimizi atatürk'ü ve cumhuriyeti anlatarak büyütelim,o yüzden ki ne yaparsanız yapın eyy ileri görüşlü analar,imkan el veriyorsa doğurun ki bu durumdan kurtulalım,sevgiler....


mantarsote

Kişiden kişiye değişiyor, yorumlardan da gördüğümüz gibi. Benim fikrim ise şöyle; biz 2 kardeşiz, abim askere gittiğinde tek çocuk olmak neymiş hissettim ve hiç anlaşamadığımız abimi bile özledim. Keşke dedim bir kardeşim daha olsaymış. Sonra bakıyorum etrafıma kalabalık ailelere özeniyorum. 28 yaşındayım, taze anneyim. 2. ve 3. çocuğu doğurabilecek sağlığım olursa neden olmasın... Çalışıyorum aynı zamanda... Kalabalık bir evim olsun istiyorum. Kızımın kardeşleri olsun istiyorum. İnşallah bakalım... :)
Cevaplamak için Üye ol