Hamile kalmak istiyorum ama malesef olmuyor

nurturia soruyor: 9

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Bu soruyu cevapla


9 Cevap


gesnur

1,5 sene uzun bir zaman. jinekolog değilim yanlış yönlendirmek istemem ama kendi tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim ki yardımlı üreme tekniklerine başvurma vakti gelmiş sanki. hassas bir konu olduğu için hassas yazmaya çalışıyorum, aynı süreçten biz de geçtik. ben aşılama ile gebe kaldım, bence gecikmeyin. 1 sene korunmamaya rağmen gebe kalınamamışsa infertilite düşünülmelidir ve çaresi de yok değildir, karamsar olmadan alanında uzman bir hekime görünmeli ve gerekiyor ise aşılama akabinde tüp bebek denenmelidir. jinekolog arkadaşlar kusuruma bakmasın, yanlışım var ise de düzeltsinler benimki sadece tecrübedir.

hayırlı haberler alırsınız umarım


neretva

Fsh değeri yumurtalık rezervi gösterir. Ne kadar yüksekse yumurtalık rezervi o kadar düşüktür. 7 civarında olması beklenir. Benim ilki 11 çıkmıştı. Doktorum çok moral bozucu konuşmuştu. SOnra tekrarlandı. 7 civarı çıktı. O arada bende tiroit sorunu olduğu ortaya çıktı. Tiroit sorunlarının fsh değerlerini etkilediği ile ilgili bir rivayet var ama bilimsel çalışma var mı bilmiyorum. Tiroidim normale döndükten sonra hamile kaldım. Size tavsiyem tiroit değerlerinize bir de D vitamini değerlerinize baktırmanız. Son yıllarda yapılan araştırmalar D vitamini eksikliğinin ciddi üreme sorunlarına yol açtığını ortaya çıkardı. İnşallah hayırlısıyla tez zamanda hamile kalırsınız.


turkuazz

son yayınlara göre 2 yıl diye biliyorum tüp bebek için minimal sınır.yani 2 yıl hamile kalamadıysanız düşünmeye başlayabilirisniz,yaşınız genç lütfen dert etmemeye çalışın.


_cereninannesi_

Sadece çok kısa birşey yazmak istiyorum lütfen stresten ve illaki hamile kalmalıyım düşüncesinden sıyrılın. Ben kendim de aynısını yaşadım ordan biliyrum. Neden hamile kalamıyorum bir sorun mu var acaba diye dört dönerken ya aman daha gencim boşver olur zaten dedim ve hamile kaldım ama ne yazık ki ilk gebeliğimde daha kalp atışlarını duyamadan düşük oldu. Sonra 9 ay geçti halen hamile kalmıyorum çok stresliyim yine. Baktım olmuyr hobby edindim çıktım gezdim daha genç yaştayız elbet olur dedim o ay hamile kaldım. Ama lütfen zihninizi boşaltın ve rahatlayın. Mesela spor yapın, dışarı çıkın bol bol biraz bu bebek ve hamilelik olayından uzak kalın. Çok faydasını göreceksiniz diye düşünüyorum.
İnanın ben 2 defa yaşadım bu durumu. Ne zaman aklımdan tam olarak bebek fikrini çıkardım sürpriz şekilde hamile kaldım. Stres gereçekten hamile kalmay engelliyor diye düşünüyorum en azında benim başıma bu şekilde geldiirem85

hiç moralini bozma fsh tek başına belirleyici bir değer değildir.Benim oğlum 5 yaşında aynı şekilde 1,5 yıldır hamile kalamıyordum rahim filmi çekildiği ay oğluma doğal yollardan hamile kaldım.Teşhiş için yapılan bu yöntem bazı durumlarda tedavi amaçlı olabiliyormuş.Ve geçen ay (seninle aynı fsh değerinde ve 35 yaşındayım)yine doğal yollardan hamile kaldım 4 sene üstüne:))o yüzden benim önerim rahim filmi çektimen ve stresten uzak durup sürekli bu konuya endeksli olmaman...


irem85

dr değilim bişey diyemem ama bu konuda birebir tecrübeliyim resmen fsh değerim 13 iken 2 kere 3 ay arayla üst üste hamile kaldım Birinde düşük yaptım ama sonuçta 35 yaşında bu fsh değeriyle hamile kaldım...bizede nedensiz kısırlık teşhisi konmuştu..oğluma hamile kaldığımdada fsh değerim 9 idi yani çok parlak değildi...benim bildiğim ve hatırladığım kadarıyla fsh dışında lh gibi değerlerede bakmaları lazım..tabiki gerekirse tüp bebekte yapılır..ama 48 fsh değeriyle tüp bebekte hamile kalanları biliyorum..resmen menepoz değeri..bu kadar hassas bir dönemdeyken dr ların biraz daha ümit verici olmaları gerektiğini düşünüyorum..inşallah tez vakitte alırsın çocuğunu kucağına...neler yaşadığını gayet ii anlayabiliyorum çünkü..gönlünü ferah tut...eğer yaşadığım süreçle ilgili birşey sormak istersen özeldende msj atabilirsin...


_cereninannesi_

Almanyada hayatın nasıl olduğunu tahmin edebiliyorum ben deisviçrede doğup byüdüm tr.deki gbi değil asla da olamaz. Ancak durmadan bebek ve hamile kalmaya odaklanırsanız ve bu kadar stres yaparsanız bu iş olmaz onu diyeyim. Gerçekten vücut engelliyor hamile kalmayı ben bizzat yaşadım bunu hem de 2 kere. Yan 1 defa başıma gelse tesadüf derim ama stres aman bebek dedim anda vücut engelliyor bunu kesinlikle. Bir de biraz akışına bırakın lütfen. Bakın o kadar çok çift var ki defalarça tüp bebek yapıp bekleyen ve tamam artık bu iş olmaz ne yapalım deyip tam vazgeçtiği anda kendiliğinden hamile kalan bayanlar. Ayrıca yaşınız o kadar da geç değil lütfen biraz rahat olun. Sabah akşam netten araştırmayın. Sık kullananlarda varsa dr.lar web steleri hepsini silin ve dinlenin. Ancak bedenen ve ruhen raha olursanız olur diye düşünüyorum. ALLAH herşeyin hayırlısını versin. Kimsenin kucağını boş bırakmasın inş.


cano

ben sekiz yıl hamile kalmamıştım .en sonunda tüp bebek denemeye karar verdim .medical parka gidiyorduk .dr size dediği  gibi belli tarihlerde kullanmam için ilaç vermişti.neyse sonunda hamile kaldım fakat daha sonra 1 veya 2 ay sonra yaşamadığını öprendik aldırmak için şişli etfal hastanesinin dr  na gittik.bebeği aldırıp muayene olduktan sonra benim hiç bir şeyim olmadığını tüp bebeğede gerek olmadığı ni ilk defa söyleyen bir dr oldu ve3 ay sonra durup dururken hiç bir şey denemeden hamile kaldığımı öğrendim.düşünün  yani herşey psikolojikmiş ,her şey kafada bitiyor.
hiç bir şeyi takmayın herşeyi oluruna bırakın yeter.şimdi 2,5 yaşında çok çok yaramaz  bir kızım 4 aylıkdA bir oğluşum var


opposition

rahim filmi, önemlidir ama mutlaka çektirin onu, tüpleriniz tıkalı değilse tüp bebek yerine aşılama da uygulanabilir.


Cevaplamak için Üye ol