Disleri yandan cikiyor

zehrashn soruyor: 7

bebegin dis cikarma sirasina uymamasi bi sorun mu acaba oglumun disleri onden degilde yandakiler cikiyor annem olmaz oyle sey dedi ama okuduguma göre olabiliyormus sizdede oldumu boyle

Bu soruyu cevapla


7 Cevap


ayazlali

Benimkinin de üst dişleri önce yandan çıktı. Sonra önler de çıktı, şimdi azilar da var, arada boşluklar var. Ben hiçbir doktor, hemşire vs'den bununla ilgili bir yorum duymadım, sırası önemli olsaydı doktor kontrollerinde ona bakılirdi. Bence endişe edecek birşey yok.


derya275

Genetik olabiliyormus cok onemli bis3 degilmis  


zehrashn

genetik degil galiba ama sizdede olmasi sevindirdi ilk oglumun disleri sirayla cikmisti ama bu boyle olunca ister istemez endiseleniyor insan:)


asse

kızımın ilk dişi 13 aylıkken ve üstte çıkmıştı. oğlumun dişleri normal sırasıyla çıktı. bir sorun olabileceğini düşünmemiştim. 


zehrashn

normalde  bende bir  sorun oldugunu düşünmüyordum  ama annem oyle deyince bi acaba 🤔dedim bende 


pilz

 sırası veya dişlerin sürme ayı her bebeğe göre farklılık gösterir. hiç bir problem yok, kafanıza takmanız gereken bir durum da yok. sadece yaşına kadar ön dişler çıkmazsa diş germlerinin oluşup oluşmadığını gözlemlemek için yani orda diş olup olmadığına bakmak için röntgen çekiyoruz. diş hekimiyim güvenebilirsiniz:)


zehrashn

cevabiniz icin cok teşekkür ederim bilgileriniz içinde Cevaplamak için Üye ol