the Ezio Sling (ana Kucağı) Kullanan var mı ?

evcilik soruyor: 10


Merhabalar, Kanguru ana kucağı çoçuğun kemik yapısına zarar veriyormuş bende the Ezio Sling tarzı bir ana kucağı almayı düşünüyorum kullananlar var mı tavsiyeleriniz . Teşekkürler.

Bu soruyu cevapla


14 Cevap


CokBilmis

Benzer marka BabaSling kullanmıştım. Denemeden alma. Benim kızım sıkıntılı olduğu için babaslingi çok kullanamadım.

Benim en çok kullandığım (hala kullanıyorum ara ara) ErgoBaby oldu: http://sormabulmadunyasi.blogspot.com/2011/03/hangi-slingi-kullanmalym.html


evcilik


ErgoBaby  tarzı bebek taşımanın kemik gelişimine zararlı olduğunu çok okudum. onun için bu tarz birşey bakıyorum kafam karışık durumda :) teşekkürler.


CokBilmis

ErgoBaby kanguru değil, sling. Yani bebek bacaklarını aşağı sarkıtarak değil, yanlara doğru açarak poposunun üstüne oturuyor, tıpkı diğer slingler gibi.

ErgoBaby'nin kemik gelişimine zararı olduğunu ilk defa duydum. Karıştırmış olmayasınız?


polen

kızıma ergobaby aldım ve severek kullanıyoruz,bu arada kayınvalidemin tedavisi için haftada 2 gün ortopedist ziyaretlerimizde drun ilgisini çekti kangurumuz ve inceledi.özellikle kalça için zararın aksine faydalı olacağını zaten kalça çıkığı olan bebeklerde de bacaklar açılarak kalçaya bacak kemiğinin oturtulduğunu,ergobaby nin bebeği bu şekilde taşıtarak uygun pozisyonu yakaladığını söylemişti.kangurumuz benim en büyük kurtarıcım oldu,alışveriş,gezme,kısa yürüyüşlerde çook işime yarıyor.kızım da benimle kucak kucağa olmaktan çok mutlu oluyor.ayrıca ergobaby çokbbilmişin dediği gibi slingin kolay takılabilir olanı,bağlama derdi yok.


evcilik

ErgoBaby görmedim ama inceliyeceğim. bende kararsız kaldım sadece biri kanguru zararı var dedi ergobaby için özelikle birşey demedileri ErgoBaby modeli var mı?
Teşekkürler.CokBilmis

Benim yukarıda verdiğim linkte ben ayrıntılı olarak açıkladığım kullandığım tüm slingleri. Hiç kanguru kullanmadım ben.


PembeTavsanim

kesinlikle ergo baby, son derece memnunum ; kizimda cok memnun bu durumdan . arastirirsaniz goreceksiniz hem cok saglikli , hem pratik hem de cogu bebek seviyor. ayrica agirligi cok az hissettiriyor .

bu arada degerli cokbilmis'e tesekkur ederim son kararimi kendisinin tavsiyeleriyle vermistim:)


PembeTavsanim

bu arada ergobaby asla kanguru degil , sling.. mei tai slingin modernize edilmis ; baglama derdi olmayani gibi .tiara

babasling kullanıyorum, taşıma pozisyonu zenginliği açısından epey kullanışlı. bebek büyüdükçe farklı pozisyonlarda taşıyorsunuz. bahsettiğiniz ezio sling de babasling'e benzer bir ürünse öneririm.


evcilikBenim dediğim aşağıdaki linkte mevcuttur ve kampanya girdi dediler. Ergobaby de merak ettim tam adını verebilirmisiniz çeşitleri varmı ergobaby nin tek bir çeşidimi var. 

Teşekkürler. 

http://urun.gittigidiyor.com/bebek-anne/the-ezio-sling-pratik-bebek-tasiyici-kanguru-55939918?sciid=hpifu1Cevaplamak için Üye ol