nAsl,geçer ibo

asimehtap soruyor: 5

inek sütü alerjisi hastalığı iyileşen varmı veya kalıcımı şimdiden teşekkürler


Bu soruyu cevapla


5 Cevap


aslidenizcan

teşvikiyede oturuyorum 3 yaşında bir kızım var ve kardeşi daha bebek olduğu için hastalık getirmesinden korktuğumdan kreşe veremiyorum. Yazın iyiydi ama hava soğudu gezicek yer de yok.Evde sıkıntıdan patlıyor. Benimle aynı derdi olan var mı? Neler yapıyorsunuz? Yakınrda oturup evlerde toplanan anneler var mıdır?


drusella

doktorumuz iyileşeceğini söyledi muhtemelen 1 yaşında ortadan kalkmış olacak dedi, bakalım bekliyoruz.


aslidenizcan

pardon ya soru kısmına yazıcaktım nasıl olduğunu anlamadan buraya paste etmişim ve de göndere basmışım :( çok pardon


DuruDyG

kuzenim çocuğunun süt alerjisi ileri seviyede 1 yaşında geçer dediler testlerde alerji ölçülemeyecek derecede(üst sınırın çok üstünde) çıkmış mama kullanıyorlar ek gıda çok zorlandılar hatta 1.5 yıl ücretsiz izin aldı kuzenim umarım 1.5 yaşında ama alerji devam umarım hem sizinki hemde onunki biran önce geçer...


Peerren

Benim oğlumda süt alerjisi vardı. 6 ayın sonunda ek gıdalara geçtiğimizde yoğurt yediğinde dudak ve yanakları hemen pancar gibi kızarır döküntü olurdu, geceleri çok sık uyanır ve ayaklarını sürekli karnına doğru çekerdi. 7. ayda test yaptırdık, sonuçları rakamsal olarak hatırlamıyorum ama çok yüksek rakamlar değildi ama tüketmeyi kestik. 1 yaşını geçinceye kadar ona hiç süt ürünleri vermedik. Bende çok kısıtlı yedim (hala emzirdiğimden + mama hiç kullanmadık ama süt ürünleri alerjisi olanlar için harici mamalar mevcut bilginiz olsun) 1 yaşından sonra ben normal tüketmeye başladım (1 gün yoğurt ayran peynir / bir gün yemeden şeklinde) 14 aylık olduğunda tekrar ev yapımı yoğurt ile 1 kaşık olmak kaydıyla başladım 3 gün bekledik sonra tekrar 2 kaşık, Yavaş yavaş yoğurt ayran peynir derken çok şükür atlatmış olduk. 


Not: Bazı bebeklerle 2 yaşına kadar bile sürüyor, bizim dr 1 yaşını doldurduğunda yavaş yavaş dene, bünye alsın haftada 1 - 1 kaşık ile başla demişti, ilk zamanlardaki gibi hemen tepki verirse verme 1,5 yaşını bekle + önce yoğurt, sonra peynir sonra süt katılmış (omlet kek vs..) bir gıda en son bol sulandırılmış inek sütünü dene demişti. 

Geçmiş olsun, allah kolaylık versin.Cevaplamak için Üye ol