Meme reddi yasayan var mı? 3-4 ay arasında yaygın diyorlar.. Geçer mi?

ebtuna soruyor: 4

Merhaba,

Tam 3,5 aylık oglum var. Dogdugu gunden beri emmeyi sever hatta bu yuzden sütüm yeterli olmadıgında gunde bir kez biberonla hipp bebek sütü veriyorduk. biberona alıstı desem gunde 1 biberonla bu kafa karısıklıgını yasamaz dediler. 3. ayından itibaren yaklasık 15 gundur meme emerken istememe, aglama, basını cevirme yasıyorum. ısrarla almıyorsa 5-10 dakika sonra gene denıyorum, gene olmazsa sagıp veriyorum. Bu donem geçici midir? Yasayan oldu mu? Ne yapmam gerekir? Geceleri uykulu oldugu ıcın sorun olmuyor. Gunduz de uykuluyken vermeye calısıyorum cozum olarak, onda da bazen uyanıyor. Uyandıgında gene istemiyor... Umarım geçici bir donemdir. Mis gibi anne memesini, sıcaklıgını neden istemez ki bir bebek???

Tesekkurler şimdiden katkılarınıza.

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


cnr_oglcn

Evet ben de yaşamıştım. Doğduğu günden itibaren yaklaşık 3 hafta bu sorunu yaşadım ve benim inadım bebeğinkini kırdı sonunda emmeye başladı. 4 aylıkken de buna benzer şeyler yaşadım ama direndim. Merak etmeyin genelde bu aylarda yaşanıyor. Ben ayakta emzirmeye çalısıyordum. Çevreyi izlerken unutup emmeye başlıyordu. Birkaç hafta sonra tekrar düzenimizi kurmuştuk. Sanırım bu dönemde atak dönemlerine denk geliyor. 


ebtuna

cok tesekkurler, ınsallah gecici olur evet..bordokareli

yatarak emzirmeyi deneyin, şarkılar söyleyin, tatlı sözler. yavaş yavaş yeniden ısındırın. ben de bir hastalık süreciyle yaşamıştım aynı sorunu. geçti çok şükür. ama o sürede biberon, emzik her şeyi bırakmıştım.

eğer biberona bu süreçte devam ederseniz, sorunu çözmeniz zorlaşır.


ebtuna

Eğer cok diretirse, ağlamalar kızarmalar ve süreç uzarsa sağıyorum mecburen. O zaman da biberonla veriliyor. Gunde 1 veya 2 biberon alıyor. Söylediginiz gibi yılmadan sarkılar, ninnilerle hafif uykulu zamanlarda denıyorum. Arada tutuyor. Cok da üstelemiyorumi krize dönmesin diye... Sakinleştirip yeniden deniyorum. Sanki biraz daha iyiye gidiyor gibi, umarım...Cevaplamak için Üye ol