Süt ve şeker kullanımı

sadeceanne soruyor: 4

Arkadaşlar, Can'ın ikindi öğününü Milupanın hazır mamalarına portakal, elma, armut, kuru kayısı, pekmez, muz (değiştirerek her gün) yapıyorum. Bazen de sadece meyve veriyorum.. Yoğurdu ana yemekle alıyor sadece..

Bazı tarifler buldum bebekler için muhallebi, sütlaç, kek, kurabiye yapmak üzere. Ama hemen hemen hepsinde şeker ve süt var. 12 aylık olmamıza birşey kalmadı ama ara öğün olarak, şeftaliler karpuzlar gelene kadar ne yedirebilirim?

(Damla, sen bunu okursan bir de "Nurturia bebeklerini büyüten yemekler" diye kitap çıkaralım:) )

Bu soruyu cevapla


4 Cevap


yasemin_ekin

şeker yerine pekmez, meyveler; sut yerine de formul mama kullanılabilir mi?

formul mama yuksek sicaklikta bozuluyor mu arastirmadim. Kendi tecrubemi soyleyeyim: gecen gun kizima omlet yaptim, sut yerine de 40cc formul mama koydum. Once kendim tadina baktım, gayet lezzetli idi.


yasemin_ekin

defneligunler, anne sutu 40derecenin uzerindeki sicakliklarda bozuluyor diye biliyorum- daha dogrusu tadi aci bir tad aliyor. bir 1-2 defa fazla isitmisiz sutu, bozduk, kizim da icmedi.
bu tarifleri anne sutu ile denemis miydin?


Damla

Sadeceanne, güzel fikir :)

Yeni dünya çıktı, denedin mi? Kuru mürdüm eriği, üzüm, yabanmersini bilimum kuru şeyleri çok sever Ilgaz bebekliğinden beri.

Ben şekeri uzun süre kendi hazırladığım şeylerde kullanmadım. Belirli bir sosyalleşme seviyesinden sonra evde de çok sakınmamaya başladım.

Şimdi bir bebeğim daha olsa, 11 aylık olduğunda Aptamil yerine Keçi sütü denerdim.


yasemin_ekin

tesekkurler, defneligunler.Cevaplamak için Üye ol