Allianz mı Ergo İsviçre mi?

Ayliz soruyor: 10

Merhaba Arkadaşlar,

Sağlık sigortası yaptırmak istiyorum.

Allianz ile Ergo İsviçre arasında kaldım. Hangisi daha avantajlı, hastayı çok uğraştırmayan, bahanelerle geri ödeme yapmayan.

Bu soruyu cevapla


29 Cevap


gulsume

ERgo  İsvicre  ve Allianz i neden tercih ettiniz bilmiyorum ama Aksigorta, yapıkredi ve acibadem kullanmis bir sigortali olarak Yapikredinin cok rahat oldugunu soyleyebilirim kredi kartı seklinde bir sigorta kartiniz var ve provizyonlarda bekleme sorununuz yok , telefon ettik yok efendim internette sorun var sayfa acilmadi provizyon alamiyoruz derdi yok:)


jildando

Ben allianz kullanıyorum. Bir bebek kaybı, iki dogum yaşadım. Şimdi de ailecek indirimleri kullanıyoruz ( yatarak a cevirdim ) bir sıkıntı yasamadım. Doktorum ozeldi sadece % 60 ını ödüyordu, tıkır tıkır ödediler .


Ayliz

Merhaba DoraPolat,

Sağlık sigotasında genellikle duğduğum isimler allianz ve ergo ama şimdi senin hatırlatmanla yapı krediyi de düşünebilirim.

Hduran,

Doktor ücretinin % 60'ını ödediler demişsiniz, hastane masraflarında durum nasıl?


egis

Merhaba Ayliz,  Ben Allianz kullanıyorum, iş yerimden grup sağlık sigortam var (yatarak ve ayakta tedavi). Ayakta tedavide %80, yatarak %100  ödüyor. Hiçbir sorunla karşılaşmadım şimdiye kadar, ayak sorunu yaşadığımda tabanlığın ücretini bile ödediler. Doğum teminatı  olmadığı için geçen sene ayrıca yaratak tedavi teminatlı sigorta yaptırdım gene Allianz'dan. Doğumda herşeyi %100 karşılayacak. Anlaşmalı kurum ağı da çok geniş. Ama doğumda hastanedeki bebek masrafını karşılamıyor maalesef, sanırım sadece Alman Hastanesiyle bir anlaşmaları var, orada bebek masrafı ödemiyorsun.


selencem

Hem doğum için hem şimdi oğlum için axa %100 kullanıyorum. Hiç problem yaşamadım.gulsume

Ayliz tekrar merhaba sigortanin % kaç odeyeci senin sigorta planinla ilgili olarak degisir anladıgım kadarıyla herhangi bir grup degil sahsi olarak sigorta yaptiracaksin eger durum boyle ise sigorta  planinin cok dikkatli hazirla (dogum ve dogum kontrol icin ne kadar teminatin olacak, her ikisi icin ayrı mi yoksa tek teminat mi? %100 mu yoksa farkli oranlarda mi? dis ve goz icin ne kadarlik bir teminatin  olacak vs)ve birkac yerden teklif al bence . saygilar


Bona

zürich sigortanın hizmet anlayışı süper , benim tüm sigortalarım yapı krediden ancak zürich'i hizmet konusunda tek geçerim..


Ayliz

DoraPolat, açıklamaların için çok sağol, ilk defa yaptıracağım için detayları bilmiyorum.

Bona _ dea, Zürich'in hizmet kalitesini biraz açabilir misin? Yapı Kredi'de köklü bir kuruluş olduğu için, Zürich'ten tam olarak farkı nedir?Bona

Ben çalıştığım kurumun anlaşması olması dolayısıyla yapı kredi sigortalıyım , memnunum da şu ana kadar herhangi bir sorun yaşamadım..
Daha önce bir arkadaşım sebebiyle zürch sigortadan hayat sigortası yaptırmıştım , inanılmaz yardımcı oluyorlar , internet sitesi var sana şifre veriyorlar herşeyini takip edebiliyorsun , müşteri hizmetlerini aradığında kimse seni bekletmiyor , sorularıma çok kolay cevap almıştım..
Bayramlarda seyranlarda doğumgünlerinde mutlaka mesaj atar kutlarlar :)

Dediğim gibi yapı krediden hiçbir şikayetim yok ama müşteriye verilen hizmet , güleryüz , aradığında kolayca ulaşma , hızlı geri dönüşler konusunda zürich pek çok kurumdan bir adım önde..

Bence hepsinden fiyat alıp , yaptırmak istediğin paketi fiyat , kalite , hizmet anlayışı kapsamında birbiriyle karşılaştırarak karar verebilirsin..


jildando

Sectiginiz ture gore degisiyor, bana ait tum hastane masraflarini odediler. Bebeklerin ekstralarini biz odedik ama onda da indirim yaptilar. Kizim sarilik icin bir gece fototerapi gordu, oglum da sunnet oldu.

Doktorunda hastane doktoru kadar olan kismini oduyorlardi. Mesela hastane 2000 aliyorsa, ozel 3000 aliyorsa aradaki 1000 lik farki odedik biz ( rakamlari salladim, hatirlayamadim toplam ne kadardi) Ama disardan doktor, amniyosentez vb. tam kapsamadiklarini once sen oduyorsun , faturayi yolluyorsun onlar ay sonunda hesabina geciriyorlar. Hastanede ise biz hic birsey odemedik, hatta ne kadar tuttugunu bile bilmiyorum.Cevaplamak için Üye ol