Allianz mı Ergo İsviçre mi?

Ayliz soruyor: 10

Merhaba Arkadaşlar,

Sağlık sigortası yaptırmak istiyorum.

Allianz ile Ergo İsviçre arasında kaldım. Hangisi daha avantajlı, hastayı çok uğraştırmayan, bahanelerle geri ödeme yapmayan.

Bu soruyu cevapla


29 Cevap


Ayliz

Arkadaşlar çok sağolun, ben de iki haftaya kadar yatarak tedavileri kapsayan bir poliçe seçeceğim. Ayaktan tedaviyi karşılayan poliçe çeşitleri çok pahalı.


jildando

dogum icin kullanacaksanız dikkat edin her sigortanın suresi farklı, mutlaka onu da sorun. Ben allianz yaptırırken en erken 5 ay sonra hamile kalırsam sigorta kapsamına alıyorlardı. Bu dediğim de 6 sene önceydi. Şimdi nasıldır bilmiyorum


egis

Evet bekleme süreleri de önemli. Doğum için bazı sigortaların 1 yıl, bazılarının 9 ay bekleme süresi var. Bu konuda en iyisi Allianz galiba, bekleme süresi 5 ay, sigorta başlangıç tarihinden 6 ay sonraki hamilelikleri kabul ediyor. Yatarak tedavi paketinin fiyatı da uygundu ama hamile kaldıktan sonraki yenilememde bayağı zamlı bir fiyat çıkardılar :( Önceden bunları da konuşmakta fayda var.


Ayliz

Günaydın,

Doğum için; eğer ssk'nız varsa, uygun fiyatlı özel hastanelerde iyi şartlarda doğum yapabiliyorsunuz.
Ama daha büyük ameliyatlarda bu pek geçerli olmuyor, bu yüzden ne olur ne olmaz diye yatarak tedavileri karşılayan bir poliçe almak istiyorum.


revve

2 Senedir allianz kullanıyorum açıkcası fazla araştırmadan yaptırdım..

Sadece kızmın doktorunda yoğun olarak kullandım orda da herhangi bir sorunla karşılaşmadım..

Aşıları karşılıyor fakat zorunlu olmayanları(rota virüsü vb.) ödemiyor.Cebinizden ödüyorsunuz Duyduğuma göre Yapı kredi bu aşılarıda ödüyormuş.

Kendim 1 kez kullanma ihtiyacı hissettim onda da baya bir "yazışmayla" ödediler..

Şöyleki geçen yaz eşimin arabasındayken öndeki araca çarparak bir kaza yaptık ben başımı ön cama vurdum...eşim ve öndeki araç sahibi kendi aralarında tutanak tuttular anlaştılar..
Ardından bende başımdaki ağrıdan dolayı hastaneye gitme ihityacı hissettim ve hemen hastaneye gittik..İşte sorun bu noktada başladı; yapılan muayeneyi ve tomografiyi ödemedi..
Tabi işin peşini bırakmadık kaç kez beyan yazdık fax ladık vs vs sonunda lütfedip ödediler..


Açıkcası bende bu aralar yapı krediyi araştıyorum ona geçmek gibi bir düşüncem var..Ayliz

Merhaba Revve,

Çok geçmiş olsun. Başınızı çarptığınız için göz doktoruna gidip, damlalı muayene ile göz dibi muayenesini de yaptırın. Başa alınan darbelerde damlalı göz muayenesi şart.
Yalnız tek başınıza gitmeyin, damlalardan ötürü akşama kadar bulanık görüyorsunuz.

Allianz evet sağlam bir firma ama bu tarz sıkıntıları bazen ben de duyuyorum, o yüzden şimdi yapı kredi ve ergo arasındayım.


revve

Teşekkür ederim ayliz..Hiç bilmiyordum Damlalı Göz muayenesi gerektiğini...Üzerinden 7 ay geçti o zaman acilde ki genel cerrahın yaptığı muayeneyi yeterli diye düşündüm..Bilgi için teşekkürler..

Bu arada bende ufak bir hatırlatma yapayım..Öncelikle Allah kimsenin başına vermesin ama Trafik kazalarında,Hastaneye gitme ihtiyacı duyuyorsanız mutlaka polis çağırıp tutanak tutturun..Polis tutanağı olmayınca sigorta şirketi ödeme yapmaya yanaşmıyor..


Ayliz

Merhaba Revve,

Üzerinden 7 ay da geçmiş olsa bu aralar mutlaka muayeneye gidin.

Sizin uyarınız için de teşekkür ederim.blackswan

ben de yapı kredi sigorta full paket kullananlardan biriyim. ve inanılmaz memnunum :) yapı kredi sigortanın bence en iyi paketi ve diğer sigortalardan çok daha iyi. bütün ilaçları bütün aşıları karşılıyor hiçbir sorun yaşamadım. en basitinden allianz bebeğim için doktorun yazdığı okyanus suyunu (tonimer baby) karşılamıyor ama yapı kredi sigortada böyle bir sorun yok :) bu arada fiyat da çok önemli paket fiyatları diğerlerine göre de epey bir uygun !!!! bu yüzden kesinlikle yapı kredi tavsiye ederim...


EarlyEnglish

Şu ana kadar YapıKredi Sigorta'da ödemeler ile ilgili bir sorun duymadım. Size önerebilirim, ayrıca dilerseniz dişi de ek ücret ödeyerek sigorta kapsamına alabiliyorsunuz.Cevaplamak için Üye ol